×
Wyszukaj w serwisie
×

Święto Odzyskania Niepodległości w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Lewinie Brzeskim

W Przedszkolu Nr 2  w Lewinie Brzeskim  odbyły się uroczystości  z okazji „Dnia Niepodległości”. Ciekawa scenografia sali przystrojonej w barwy biało-czerwone, odświętne stroje uświetniły naszą uroczystość.

                   W tym roku lekcji patriotyzmu uczyły dzieci z grupy „Kotki” pod kierunkiem pani M.Kalińskiej i B.Jedynak. Inscenizację słowno – muzyczną przedszkolaki zaprezentowały kilkakrotnie : dla dzieci i rodziców z przedszkola oraz dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej  w Lewinie Brzeskim. Swoją obecnością  uświetnił uroczystość wiceburmistrz Dariusz Struski. Przedstawienie rozpoczął polonez, a w atmosferę powagi wprowadził wszystkich odśpiewany  Hymn Narodowy.  Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o treściach patriotycznych. Nie zabrakło wiersza pt.  „Katechizm polskiego dziecka” J. Bełzy,  czy też  „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego. Treści piosenek śpiewanych przez dzieci podkreśliły uroki i piękno naszej Ojczyzny.

                      Na uroczystości nie zabrakło również tańców ludowych , min.: „Krakowiaka” i „Kujawiaka”. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Poznają symbole narodowe. Jak co roku przedszkolaki zdały swój egzamin z historii i udowodniły, że posiadają ogromną wiedzę o Polsce i naszej Ojczyźnie. Uroczystość przedszkolaki zakończyły warsztatami z rodzicami, na których wykonały symbol naszej Ojczyzny  - biało-czerwoną flagę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z całego występu: