×
Wyszukaj w serwisie
×

Wojewódzki Konkurs Recytatorski - nasze zwycięstwo

22 listopada w Klubie Wojskowym w Brzegu odbył się jubileuszowy, X Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej im. Ks. Ppłk Zbigniewa Stefaniaka – „Fides et Patria”.

Od roku  2004  Klub Wojskowy w Brzegu wspólnie z Parafią Garnizonową  jest organizatorem tego konkursu, który adresowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz żołnierzy Wojska Polskiego. Patronem konkursu jest nieżyjący ks. kapelan 1 Brzeskiej Brygady Saperów ppłk Zbigniew STEFANIAK . Honorowym patronatem przedsięwzięcie objęli: Marszałek Województwa Opolskiego, Starosta Powiatu Brzeskiego, Burmistrz Miasta Brzeg i Dowódca 1 Pułku Saperów. Patroni honorowi byli też sponsorami nagród.

Szkoła podstawowa z Lewina Brzeskiego przystępuje do konkursu już od kilku lat, ale w tym roku osiągnięcia naszych młodych recytatorów przeszły najśmielsze marzenia.

Wszyscy – cała czwórka uczestników , powróciła jako zwycięzcy, ze wspaniałymi nagrodami.

W kategorii klas I – III pierwsze miejsce zajął Kacper Pasieka z klasy 3c.

W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Ola Jakóbczak z 5b.

W tej kategorii nie przyznano drugiego miejsca, natomiast wyróżnienie specjalne otrzymała Martyna Sierakowska z 4b.

Paulina Opacka z klasy 3b również otrzymała wyróżnienie.

Nasze dzieci zaprezentowały się wspaniale, bez cienia tremy recytowały przygotowane wiersze (zdenerwowanie, obawa, a nawet strach oczywiście były, ale skrzętnie ukryte i pod kontrolą).

Nie sposób było nie docenić tych naprawdę wspaniałych prezentacji.

Sukces naszych uczniów to wynik ich zdolności, chęci i pracy, ale trzeba również docenić wkład nauczycielek przygotowujących swoich uczniów do konkursu ( pp. Aneta Ustrzycka, Irmina Staszyńska, Izabela Naumowicz), jak również podziękować rodzicom recytatorów za pomoc w doborze, nauce i interpretacji utworów.

Zdjęcia zamieszczono dzięki uprzejmości Klubu Wojskowego w Brzegu.

  I.Naumowicz