×
Wyszukaj w serwisie
×

„Spotkanie przy choince” w Publicznej Szkole Podstawowej w Skorogoszczy

W atmosferę świąt Bożego Narodzenia całą społeczność PSP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Skorogoszczy wprowadziło organizowane corocznie w placówce „Spotkanie przy choince”, które odbyło się w niedzielę 1.12.13r.

Udział w spotkaniu wzięli Pan Artur Kotara - Burmistrz Lewina Brzeskiego, Pan Dariusz Struski - Zastępca Burmistrza, Pan Waldemar Włodek- Przewodniczący Rady Miejskiej Lewina Brzeskiego, Pan Lesław Tomczak- Dyrektor Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji, Radni Skorogoszczy i Chróściny- Pan Dariusz Zięba oraz Pan Władysław Górka, ks. Tomasz Struzik- Proboszcz parafii Skorogoszcz oraz cała społeczność szkolna.

Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych zadań oraz konkursów, w których brali udział uczniowie ze swoimi rodzicami. Rywalizowano o wykonanie najdłuższego klasowego choinkowego łańcucha, poprawnego rysunku choinki i Mikołaja z zawiązanymi oczami, zebranie największej liczby „płatków śniegu” przyczepionym do spodni rzepem, wydojenie mleka z rękawiczki, najszybsze dobiegnięcie do mety w mikołajowych workach, najładniejsze świąteczne przebranie. Ciekawą propozycją były również świąteczne zabawy z chustą animacyjną.

Uroczystość uświetnił występ jasełkowy klasy V b, piosenki wprowadzające w nastrój świąt oraz utwór na skrzypcach wykonany przez Natalię Golonkę. Ponadto można było napić się kawy, zjeść pyszne ciasto upieczone przez rodziców oraz posilić się pierogami przygotowanymi przez nauczycieli i rodziców. Nie zabrakło też choinkowych ozdób i świątecznych wianków wykonanych przez nauczycieli. Na zakończenie wszyscy mogli wziąć udział w ubieraniu  choinki, która ozdobi szkolny korytarz.

Spotkanie było jednym z zadań realizowanego w szkole projektu „Żyj zdrowo na sportowo”, a tym samym wspaniałą propozycją na rodzinne spędzenie niedzielnego popołudnia oraz okazją do integracji całej społeczności szkolnej.