×
Wyszukaj w serwisie
×

Świetlica w Bibliotece

W ramach projektu „Świetlica Kuźnią Talentów…” realizowanego przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe wzięły udział w cyklicznych zajęciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim.

Pierwsze i drugie zajęcia poświęcone były historii druku oraz książki. Dzieci poza zajęciami teoretycznymi, wzięły udział w rozmaitych warsztatach plastyczno – manualnych oraz literackich, czerpiąc, między innymi papier, pisząc chińskie znaki tuszem, rozwiązując zagadki oraz redagując swoją własną książkę.

Trzecie i czwarte zajęcia dotyczyły zaś naszego poety - Juliana Tuwima. Dzieci poznały jego życie oraz twórczość. Dowiedziały się między innymi o tym, jakim niesfornym dzieckiem był mały Julek, a nawet miały możliwość wcielić się w takich Julków i wykonać gejzery z coli i mentosów (Julian Tuwim miał bowiem pirotechnicznego bzika).

Podczas zajęć bawiły się również w grę, polegającą na podróżowaniu po różnych stacjach. I tak odwiedziliśmy między innymi Hilarowice, Warzywowo czy też Rzepowice. Na każdej stacji czekało na nas zadanie do wykonania. Zabawy oraz śmiechu, ale i nauki, było przy tym spooorooo!!!

Wszystkie zajęcia bardzo nam się podobały. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki, Annie Trusiewicz oraz paniom, które przygotowały dla nas tak wspaniałe warsztaty – Pani Krystynie Chmiel oraz Pani Magdalenie Smutny. Dzięki nim wiemy, że biblioteka to nie nudne miejsce z mnóstwem nieciekawych, trudnych, niezrozumiałych książek, ale skarbnica wiedzy, fajnych pomysłów i niezapomnianych przeżyć.

Bronisława Nazarko

 

 

Projekt „Świetlica Kuźnią talentów dla dzieci, rodziców, wolontariuszy, stażystów  i seniorów” jest finansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach konkursu „Świetlica – Dzieci – Praca”, przy wkładzie własnym Gminy Lewin Brzeski.