×
Wyszukaj w serwisie
×

Święto Tańca Szkolnego w Skorogoszczy

Dnia 12 lutego 2014 roku w naszej Szkole odbyło się "Święto Tańca Szkolnego", w którym jak co roku wzięło udział bardzo dużo zespołów tanecznych z naszej gminy i nie tylko. W tym roku zagościły u nas zespoły taneczne z Publicznego Przedszkola w Naroku i Czarnowąsach, zespoły z Gimnazjum w Skorogoszczy, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim i Łosiowie, z Gimnazjum w Łosiowie oraz zespół taneczny z Zespołu Szkół w Czarnowąsach, który uświetnił naszą imprezę tańcami w kręgu.

W trakcie występów odbył się konkurs wewnątrzszkolny, w którym wzięło udział większość klas z naszej szkoły. W Jury zasiedli: Burmistrz Lewina Brzeskiego pan Artur Kotara, Przewodnicząca Szkoły Magda Żelasko oraz  Pani Monika Chruściel. Jury po burzliwych obradach przyznało:

I miejsce- Klasa V A ( Ola Chruściel, Kasia Szmondrowska)

II miejsce-  Zespół ADHD  z klasy III i kl. III w układzie tanecznym " Belgijka"

III miejsce - Gabriela Suska " Gabi" z klasy V b

Na koniec Święta Tańca wszyscy chętni mogli nauczyć się tańca w kręgu i w korowodzie. Większość dzieci i widzów, którzy zatańczyli taniec na zakończenie, zostało obdarowanych słodkościami i gromkimi brawami.

Święto Tańca Szkolnego uświetnili zaproszeni: Burmistrz Lewina Brzeskiego pan Artur Kotara i przewodniczący Rady Miejskiej w Lewinie Brzeskim pan Waldemar Włodek, którym serdecznie dziękujemy za udział.

Szczególne podziękowanie należą się sponsorom naszej imprezy, bez których organizacja nie byłaby możliwa. Statuetki, które otrzymał każdy występujący zespół, zostały ufundowane przez Firmę " Columbex" z Opola oraz pana Andrzeja Deję. Finansowej pomocy udzielił nam jak zwykle Bank Spółdzielczy Grodków-Łosiów, Firma Chemia-Bomar ze Skorogoszczy oraz firma " Zewil " Z Kościerzyc. Serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia za rok!!!!