×
Wyszukaj w serwisie
×

"Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"

Ministerstwo Sprawiedliwości, wzorem lat ubiegłych, organizuje w dniach od 24 lutego do 1 marca 2014r. "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób.

W tegoroczne obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" włączyła się Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Pr. Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji: Komenda Głównej Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna, a także Krajowa Rada Kuratorów.

W dniach od 24 lutego do 1 marca br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem.

W województwie opolskim taką pomoc będzie można uzyskać w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż, znajdującym się w Opolu, przy ulicy Katowickiej 39.

Pomoc będzie udzielana w dniach od 24 do 28 lutego w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz 1 marca w godzinach od 10.00 do 13.00.

Szczegółowy harmonogram dotyczący dyżurów poszczególnych specjalistów można znaleźć na stronie www.bk-europe.pl.

Kliknij, aby powiększyć:

Tydzień pomocy.jpeg