×
Wyszukaj w serwisie
×

Co dalej z Lokalną Grupą Działania

W dniu 20 lutego 2014r. w sali oświatowej Miejsko - Gminnego Domu Kultury odbyło się spotkanie Lokalnej Grupy Działania, działającej w ramach stowarzyszenia Brzeska Wieś Historyczna.

Spotkanie związane było z ustaleniem planu działania w związku z projektem Rozporządzenia Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, zakładającego iż w rozdaniu środków pomocowych z Unii Europejskiej na lata 2014-2020  Lokalne Grupy Działania będą musiały mieć oddziaływanie swoich projektów na obszarze nie mniejszym niż 30 tys. ludzi a LGD Brzeska Wieś Historyczna zrzesza ok. 25,5 tys. ludzi. W spotkaniu uczestniczyli członkowie LGD w osobach: Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, wójt gminy Olszanka Pani Aneta Rabczewska, wójt gminy Skarbimierz Pan Andrzej Pulit. Na spotkanie został zaproszony także członek zarządu województwa opolskiego Pan Antoni Konopka. 

W dalszym ciągu trwają rozmowy, jakie działania należy poczynić w celu utrzymania istnienia LGD Brzeska Wieś Historyczna.

Przypomnijmy, iż LGD powstała w 2006r. w ramach współpracy partnerskiej 3 gmin - Lewina Brzeskiego, Olszanki i Skarbimierza. Główny cel działania związany jest z budowaniem partnerstwa na rzecz rozwoju obszaru wiejskiego zrzeszonych gmin.