×
Wyszukaj w serwisie
×

Ogłoszenia - Ochrona środowiska

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

  16 Września 2020
  poster.png

  Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież oraz wszystkich tym, którym zależy na ochronie środowiska do wzięcia udziału w tegorocznej akcji proekologicznej pod hasłem: "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję".

  czytaj więcej
 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

  13 Września 2019
  beznazwy.png

  Zapraszamy do kolejnej, wspólnej edukacji i działań dla zachowania i poprawy stanu środowiska. We wrześniu odbędzie się ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2019” pod hasłem „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!

  czytaj więcej
 • Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest

  11 Czerwca 2019
  azbest.png

  Urząd  Miejski w Lewinie Brzeskim  informuje,  że  w  okresie od  10  czerwca do 15 lipca 2019r. firma EkoLogika z Opola (zgodnie z zawartą Umową i stosownymi upoważnieniami) będzie prowadziła inwentaryzację wyrobów zawierających azbest na terenie każdej miejscowości Gminy Lewin Brzeski.

  czytaj więcej
 • 11 maja Dzień Bez Śmiecenia

  10 Maja 2019
  dzień bez śmiecenia - kartka.jpeg

  Do 2021 roku ze sklepów znikną plastikowe jednorazówki (patyczki higieniczne, plastikowe widelce, noże, łyżki, talerze, słomki, mieszadełka do napojów, patyczki do balonów, pojemniki do żywności i styropianowe kubeczki). Dodatkowo do 2025 r. co najmniej 55 proc. odpadów komunalnych (pochodzących z gospodarstw domowych i przedsiębiorstw) będzie musiało zostać poddanych recyklingowi, a cel ten w kolejnych latach będzie dalej wzrastał. Ostatnie dane GUS wskazują, że w 2017 r.  było to nieco poniżej 27%.

   

  czytaj więcej
 • Informacja o zgłaszaniu przypadków nielegalnego składowania lub magazynowania odpadów niebezpiecznych

  06 Maja 2019
  herb Lewina Brzeskiego.png

  W związku z występowaniem w ostatnim czasie na Opolszczyźnie nielegalnych składowisk odpadów, prosimy o zgłaszanie do Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim miejsc na terenie gminy Lewin Brzeskim, w których są w nielegalny sposób przechowywane lub składowane odpadów, w tym substancje niebezpieczne, mogące stanowić zagrożenie dla zdrowia mieszkańców i środowiska.

  czytaj więcej
 • Informacja dla mieszkańców

  06 Listopada 2018
  info.png

  Informuję, że Gmina Lewin Brzeski zamierza ubiegać się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020, działanie 5.5  Ochrona powietrza o dofinansowanie dla projektu na przedsięwzięcia związane z...

  czytaj więcej
 • I N F O R M A C J A

  26 Czerwca 2017
  Komar.jpeg

  W dniu 16 czerwca br. zakończyła się tegoroczna akcja zwalczania komarów w Gminie Lewin Brzeski. Zabieg odkomarzania wykonano metodą zamgławiania przestrzennego na terenach zielonych w Gminie Lewin Brzeski.

  czytaj więcej
 • Zmiana procedury usuwania drzew i krzewów przez osoby fizyczne - 17.06.2017

  06 Czerwca 2017
  wycinka.jpeg
  czytaj więcej
 • Informacja o zbiórce odpadów segregowanych

  09 Czerwca 2017
  kosz na śmieci.jpeg

  Uprzejmie informujemy, że odnotowano przypadki niewłaściwego zbierania odpadów segregowanych.

  czytaj więcej
 • Nie pal śmieci w piecu

  06 Listopada 2014
  komin.jpeg

  Często w okresie grzewczym wiele osób pozbywa się śmieci paląc je w piecach domowych. Metoda ta jest pozornie oszczędna. Wbrew pozorom spalanie odpadów nie pozwoli zaoszczędzić na kosztach opału. Odpady mają małą wydajność energetyczną, a szkodliwe substancje chemiczne jakie wydzielają się podczas spalania powodują wiele poważnych i groźnych chorób.

  czytaj więcej