×
Wyszukaj w serwisie
×

Ferie zimowe w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim

Ferie zimowe za nami. Mimo braku zimowej aury (w tym roku pogoda była raczej wiosenna), humory nam dopisywały.

W Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim w dniach od 17 do 28 lutego 2014r. zorganizowane zostały dwa turnusy tygodniowe pod hasłem „Bajkowe Ferie 2014”.

Dzieci brały udział w zajęciach świetlicowych, plastyczno – manualnych i sportowych. Poza tym w środy bawiły się na balu karnawałowym w Domu Kultury, biorąc udział w licznych zabawach i konkursach. Wtorki i czwartki spędzaliśmy poza Lewinem, na wycieczkach. We wtorek dzieci relaksowały się na krytej pływalni w Brzegu, a we czwartek obejrzały w kinie Helios w Opolu film „Lego. Przygoda”.

Dodatkową atrakcją zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego turnusu były programy wokalno – muzyczne zorganizowane przez Panią Elżbietę Kosińską, która należy do znanej w Lewinie i nie tylko, muzykującej rodziny Kosińskich. Pani Ela zaprosiła do Świetlicy seniora rodu – swojego tatę Pana Mariana Kosińskiego, który zaprezentował dzieciom rozmaite, często mało znane instrumenty muzyczne (np. okarynę). Na prezentacji jednak się nie skończyło. Dzieci wraz z Panem Marianem stworzyły kapelę janczarską, wesoło grając na czym się tylko da (również na tarce do warzyw). Warsztaty przeplatały piosenki w wykonaniu Pani Eli i Pana Mariana z akompaniamentem na akordeonie. Zabawy i radości było co niemiara. Przy okazji ujawniły się prawdziwe talenty muzyczne, które warto w przyszłości rozwijać!!!

Wśród zaproszonych gości znalazły się również osoby spoza Lewina. 21 lutego zaszczycił nas swą obecnością przyjaciel rodziny Kosińskich – Pan Stanisław Nowak z Tułowic, który wprowadził nas w iście karnawałowy nastrój, śpiewając znane piosenki i grając na keyboardzie. Przebojem spotkania okrzyknięto „Bałkanicę”, którą Pan Stanisław musiał grać kilkakrotnie :)

28 lutego natomiast przyjechali do Świetlicy goście z pobliskich Magnuszowic – Pani Lidia Hajtałowicz wraz z synem Filipem. Przygotowali oni dla nas, wraz z Panią Elą i Panem Marianem Kosińskimi program słowno – muzyczny. Były  wiersze, śpiewy (również wspólne), a także pokaz muzycznych umiejętności Filipa, który gra na keyboardzie oraz saksofonie. Filip to bardzo utalentowany młody człowiek, który muzykę ma we krwi. Nie uczy się w szkole muzycznej, jest samoukiem. Spotkanie z nim uzmysłowiło nam, że należy spełniać swoje marzenia, rozwijać pasje i zainteresowania, ponieważ to jest podstawą szczęśliwego życia.

Ferie były więc nie tylko bajkowe, ale przede wszystkim pełne muzyki, która – jak głosi przysłowie – łagodzi obyczaje.

Z zajęć feryjnych organizowanych przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim skorzystało w sumie 70. dzieci oraz wolontariuszy z gimnazjum. Koszt turnusu wyniósł 30zł od osoby (cena wstępu na pływalnię oraz na seans filmowy 3D). Koszty autokarów pokryła gmina Lewin Brzeski.

Czas rozpocząć II semestr nauki, ale nie martwcie się – przed nami wakacje w Świetlicy, na które już teraz zapraszamy wszystkie chętne dzieci!!!

Bronisława Nazarko

 

 

 

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Domu Kultury w Lewinie Brzeskim – Panu Tadeuszowi Tadla, za pomoc w organizacji zabaw karnawałowych dla dzieci, a także Pani Elżbiecie i Panu Marianowi Kosińskim oraz osobom przez nich zaproszonym, za niezapomniane wrażenia muzyczne, jakie dostarczyli nam poprzez poprowadzenie w/w zajęć.