×
Wyszukaj w serwisie
×

„Pielgrzymowanie szlakiem św. Jakuba w Polsce i Hiszpanii”

W dniu 30 marca 2014r. w świetlicy wiejskiej w Sarnach Małych  odbyło się spotkanie „Pielgrzymowanie szlakiem św. Jakuba w Polsce i Hiszpanii”, które poprowadziły Bogusława Tomczak i Ilona Gwizdak -  reprezentujące Stowarzyszenie Miłośników Turystyki  w Drodze z siedzibą w Skorogoszczy i jednocześnie opiekujące się szlakiem (Droga Nyska i Via Regia) na terenie naszej gminy.

Spotkanie miało na celu przybliżyć mieszkańcom idee pielgrzymowania szlakami św. Jakuba oraz zaprezentować zdjęcia z odbytych dotychczas pielgrzymek. Wzięło w nim udział około 25 osób, które z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchało opowieści z Drogi Nyskiej wiodącej z Głuchołaz do Skorogoszczy, przechodzącej przez naszą gminę oraz pielgrzymek do grobu Św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Pani Sołtys Saren Małych zapewniła uczestnikom spotkania ciepłe napoje i słodki poczęstunek, a prowadzący, chcąc wprowadzić w klimat, hiszpańskie przekąski.

Dzięki tej inicjatywie, zainteresowano kolejne osoby taką formą spędzania wolnego czasu. Warto dodać, że pielgrzymowanie szlakiem z reguły odbywa się w małych grupach osób, często z kijkami Nordic Walking. Wystarczy wyjść z progu własnego domu i iść za żółtą strzałką lub muszlą, które wyznaczają kierunek.