×
Wyszukaj w serwisie
×

Wielkanoc po angielsku w bibliotece

Dnia 9 kwietnia Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła młodych kursantów FunEnglish na spotkanie poświęcone tradycjom wielkanocnym w Wielkiej Brytanii.

Do tematu zajęć wprowadziła uczestników angielska historyjka zatytułowana "Why do rabbits have long ears?" Dzieci nie tylko słuchały opowiadania, ale aktywnie uczestniczyły w zaprezentowaniu perypetii zapominalskiego zająca, odgrywając role innych postaci ze świata zwierząt. Dzięki historyjce dowiedziały się, dlaczego zające mają długie uszy.

W Zjednoczonym Królestwie wierzy się, że długouchy zajączek wielkanocny jest tym, który przynosi dzieciom czekoladowe jajeczka, chowając je w najróżniejszych zakątkach. Kursantom FunEnglish zajączek również spłatał psikusa i poukrywał wielkanocne jajka w wielu miejscach w kąciku dla dzieci. Okazało się, że nie ma miejsc, w których dałoby się ukryć czekoladę przed małymi smakoszami.

W Poniedziałek Wielkanocny w Wielkiej Brytanii odbywają się przeróżne konkursy i zawody z jajkiem w roli głównej. Tak więc uczestnicy zajęć wzięli udział nie tylko w polowaniu na czekoladowe jajeczka ("chocolate egg hunt"), ale również w "egg and spoon race", czyli w wyścigu z jajkami na łyżkach, oraz w "egg rolling", czyli w turlaniu jajek na odległość. Jajka, które przetrwały turlanie zostały poddane próbie wytrzymałości zwanej "egg crushing".

Na pożegnanie dzieci poczęstowały się tak zwanymi "hot cross buns", czyli drożdżowymi bułeczkami z bakaliami, które Brytyjczycy tradycyjnie wypiekają w Wielki Piątek.

Zwycięzcom jajecznych konkurencji serdecznie gratulujemy, a wszystkim życzymy HAPPY EASTER!

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim bierze udział w projekcie „FunEnglish w bibliotece”, dzięki któremu dzieci w wieku 6 - 12 lat mogą BEZPŁATNIE uczyć się języka angielskiego. „FunEnglish w bibliotece” to kurs komputerowy, który mądrze łączy naukę języka obcego z zabawą. Fotolekcje, ćwiczenia, gry edukacyjne, setki filmików i piosenek opracowane przez ekspertów, to sprawdzony sposób, dzięki któremu dziecko bez stresu i skutecznie uczy się angielskiego.