×
Wyszukaj w serwisie
×

Konferencja inauguracji Opolskiej Karty Rodziny i Seniora w Opolu

Wczoraj tj. 14 maja 2014r. Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Waldemarem Włodkiem wzięli udział w konferencji inaugurującej Opolską Kartę rodziny.

Uroczystość miała podniosły charakter. Udział wzięli w niej włodarze miast z 62 gmin, które podpisały porozumienie przystąpienia do Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Opolskiej im. J. Elsnera. Podczas konferencji przyjęto pierwsze instytucje i firmy - Partnerów Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Prezydent Polski Bronisław Komorowski wraz z Małżonką wraz z Marszałkiem Województwa Opolskiego Andrzejem Bułą wręczyli opolskim rodzinom pierwsze Opolskie Karty Rodziny i Seniora. 

Przypomnijmy, iż od początku maja wszyscy uprawnieni mieszkańcy gminy Lewin Brzeski mogą skorzystać ze zniżek w ramach Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Karta przysługuje rodzinom posiadającym co najmniej dwoje dzieci, rodzinom zastępczym, rodzinnym domom dziecka, osobom samotnie wychowującym dzieci, rodzicom dzieci niepełnosprawnych oraz osobom, które ukończyły 65 rok życia i mieszkają w naszej gminie.

Dzięki współpracy nawiązanej z firmami i instytucjami (do tej pory do programu włączyło się 35 firm) właściciele kart OKRiS mają możliwość uzyskania zniżek np. na artykuły dziecięce, skorzystania z ofert edukacyjnych, korzystania z usług rekreacyjnych, zniżek na zakup materiałów budowlanych, opału, jak również zniżek z tytułu uzyskania pomocy prawnej. Szczegółowa lista instytucji, które przystąpiły do współpracy w ramach karty znajduje się pod adresem http://ssd.opolskie.pl/page/222,moje-ulgipartnerzy-okris.html

Do tej pory zgłoszono wnioski dla 22 rodzin (około 70 mieszkańców). Zapraszamy Państwa do składania wniosków!