×
Wyszukaj w serwisie
×

Dni Lewina 2014

W dniach 17-18 maja Lewin obchodził swoje wielkie święto. Imprezy zostały zaplanowane na dwa dni. Sobotnia pogoda nie nastrajała pozytywnie do świętowania. Początkowo wydawało się, że deszcz przegoni uczestników. Jednak aura zaczęła nam sprzyjać i już w sobotę po południu wypogodziło się.

Dni Lewina rozpoczęły się atrakcjami dla miłośników sportów walki. W lokalu „Esencja Smaku” zorganizowany został Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Lewina Brzeskiego. Zmagania pięściarzy rozpoczęły się w sobotni poranek, jako impreza towarzysząca obchodów Dni Lewina. Po ważeniu zawodników odbyła się konferencja techniczna w celu ustalania walk. Publiczność i uczestników turnieju serdecznie przywitał Burmistrz Lewina Brzeskiego, Artur Kotara, życząc im wspaniałej zabawy oraz emocjonujących pojedynków.

W niedzielę odbyły się walki brazylijskiego jiu-jitsu, prowadzone również przez Akademię Walki.

 

 

Już po południu rozpogodziło się i na plac cukrowniczy zaczęły nadciągać rzesze ludzi. Cykl koncertowy rozpoczął występ grupy STAN, której członkowie pochodzą z województwa opolskiego a wokalista jest mieszkańcem naszego miasta. Sobotnie popołudnie oraz wieczór upłynęły pod znakiem koncertów. W suporcie przed gwiazdą wieczoru wystąpiła młoda, utalentowana gwiazda – Ewa Kryza, która zaprezentowała m.in. swój solowy utwór „Cisza''.

Hitem tego dnia był koncert zespołu ENEJ, który entuzjastycznie został przyjęty przez zebraną na placu cukrowniczym kilkutysięczną publiczność.

Zabawa była przednia a tańcom nie było końca do późnych godzin nocnych.

W niedzielę na żwirowni w Lewinie Brzeskim na łowisku nr 27 odbyły się także, jako impreza towarzysząca, zawody wędkarskie o Drużynowy Puchar Burmistrza, Firm i Instytucji z terenu Gminy Lewin Brzeski. W zawodach brało udział 12 drużyn. Dla wszystkich zwycięzców w poszczególnych kategoriach puchary wręczał Burmistrz Lewina Brzeskiego.

 

 

Cykl koncertowy rozpoczął się występem sekcji tanecznej, działającej przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. Po nich wystąpiły zabawne, śpiewające pluszaki - Tulinki, które przybyły z tęczowej krainy Tut Tut Tuli.

Popołudnie i wieczór niedzielny to dalsza część koncertów. Na scenie wystąpiły takie zespoły jak: ”Za-no-za, Zespół Pieśni i Tańca ”Modrzewiacy” a po nich zespół „Jambo Africa”. Największą atrakcją był koncert zespołu DIZEL, znanego m.in. z utworu „Plastikowa Biedronka”.

Oprócz atrakcji dla „ducha” można było skosztować potraw z grilla, a także spędzić czas dobrze się bawiąc na urządzeniach rozlokowanego wesołego miasteczka.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii! Autorem zdjęć jest Dyrektor Domu Kultury - Pan Tadeusz Tadla.

aparat.jpeg

https://plus.google.com/photos/113919620230496074208/albums/6015122588889517617

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu imprezy, w szczególności Ochotniczej Straży Pożarnej, która zadbała aby plac, na którym odbywały się Dni Lewina był suchy i bezpieczny.

Dziękujemy firmie GAZ-SYSTEM S.A. - sponsorowi strategicznemu Dni Lewina 2014 - http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-wroclaw/