×
Wyszukaj w serwisie
×

I Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Lewina Brzeskiego

W dniach 17-18 Maja 2014. odbył się Festiwal Sztuk i Sportów Walki, organizowany przez klub Akademia Walki z Lewina Brzeskiego. Po raz kolejny towarzyszył on obchodom Dni Lewina Brzeskiego.
Była to już druga edycja, cieszącego się coraz większą popularnością, wydarzenia.
W tym roku główny ciężar organizacji przypadł Stowarzyszeniu “Niezależni” i jego prezesowi, Przemysławowi Kruszelnickiemu, który to, po sukcesie ubiegło rocznej edycji, zdecydował się wprowadzić wydarzenia na jeszcze wyższy poziom.
Pierwszego dnia, w sobotę, miał miejsce główny punkt tegorocznego festiwalu I Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Lewina Brzeskiego.
Pan Artur Kotara, jako człowiek sportu, z ochotą wsparł inicjatywę, przede wszystkim swoją wiedzą i motywacją do działania.

Dzięki współpracy klubu Akademia Walki z Lewina Brzeskiego i Boks Team Oława, w osobie pana Tomasza Rożniatowskiego, prezesa klubu, oraz wice-prezesa Dolnośląskiego Okręgu Bokserskiego, na sali balowej lokalu “Esencja Smaku” pana Romana Sobótki, stanął profesjonalny ring bokserski. Turniej pierwotnie miał się odbyć na wolnym powietrzu, przy głównej scenie obchodów Dni Lewina Brzeskiego, jednak pogoda pokrzyżowała te plany. Impreza odbyła się zgodnie z planem jedynie dzięki wsparciu i pomocy pana Romana. Zmagania bokserów zakończyły się pokazami sztuk i sportów walki. Z grupą Aikido wystąpił pan Marcin Wolski, prezentacji z zakresu technik interwencji służb ochrony i walki MMA dokonał klub Akademia Walki. Damian i Bartosz Laszuk, główni instruktorzy klubu AW, przedstawili również nowatorskie podejście do Karate, prezentując, jako jedyni w Polsce, tego rodzaju wiedzę. Drugi dzień Festiwalu, to międzyklubowe sparingi Brazylijskiego Ju-Jutsu, na których oprócz zawodników zjawił się główny instruktor Fight Zone OGL Gold Team, Michał Rutkowski. Gościem specjalnym, był Leszek Jaremkowski. Od niedawna czarny pas BJJ. Jedyna osoba z tak wysokim stopniem w Polsce południowo-zachodniej. Został on przyjęty z należytymi honorami, oraz wyprawiono dla niego małe przyjęcie niespodziankę. Zwieńczeniem drugiego dnia festiwalu, był pokaz walk rycerskich w wykonaniu reprezentantów Bractwa Rycerskiego Kuźnia z Lewina Brzeskiego, Piotra Gębskiego i Rafała Witkowskiego.
Gorące podziękowania należą się osobom, które w różny sposób wspierały to wydarzenie.
Pan Tadeusz Tadla, dyrektor Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim.

Pani Małgorzata Supińska, kierownik punktu obsługi klienta “Banku Spółdzielczego w Oławie”.

Pan Andrzej Grabny, przewodniczący Rady Mieszkańców, wraz z członkami Rady.

Pan Stanisław Szewczuk, właściciel sklepu “Perła”

Pan Andrzej Tracz, właściciel sklepu “ALAM”

Pan Andrzej Josko, właściciel “Przedsiębiorstwa Usług Budowlanych Andrzej Josko”

Pani Anna Chodakowska, właścicielka sklepu sportowego “ProfiSport”

Pan Tadeusz Lewczak, właściciel przedsiębiorstwa usług samochodowych “Tadimex”

Pan Ireneusz Szporek, prezes spółki “Hydro-Lew”

Pan Łukasz Misiak, przedstawiciel firmy “Votum” s.a.

Pan Kamil Lewczak, właściciel przedsiębiorstwa usług samochodowych “Kamillo”

Pan Szymon Chyży, właściciel przedsiębiorstwa usług graficznych “Kraw-Art”

Pan Radosław Kochler, właściciel przedsiębiorstwa “Rad-Bud”

Pan Robert Laszuk, prezes Stowarzyszenia “Pomóżmy im”

Pan Łukasz Szczygielski, prezes zarządu “IEM Group Polska” sp. z o.o.