×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Matki w Skorogoszczy

"Jest na świecie piękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami – matka." M. Ostrowski

 W poniedziałek 26 maja 2014r. o godzinie 18.00 w kościele parafialnym pw. Ś. Jakuba w Skorogoszczy odbyła się uroczysta msza z okazji Dnia Matki. W wydarzeniu uczestniczył: Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Waldemar Włodek.

Burmistrz w trakcie uroczystości wskazał w swoim przemówieniu na ważną rolę matki w życiu każdej osoby. Matka jest osobą najbliższą naszemu sercu, bo jeszcze przed urodzeniem dziecko złączone jest z nią szczególną więzią, a pierwszą relacją, jaką dziecko doświadcza, jest kontakt z matką.

Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt. Obchodzony jest od blisko stu lat. Dzień ten ustanowiono po to, aby uzmysłowić ludziom, jak ważna rolę spełniają matki w społeczeństwie i jak wiele im zawdzięczamy. Dzień poświęcony naszym matkom, który jest wyrazem naszej miłości i naszego szacunku dla nich, obchodzony jest w najprzyjemniejszym miesiącu roku, maju.

Burmistrz przekazał symboliczne kwiaty dla wszystkich matek na ręce mamy proboszcza skorogoskiej parafii, ks. Tomasza Struzika, składając wszystkim mamom życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Uroczystość uświetnił występ Małgorzaty Kalińskiej a następnie Pana Wiesława Katolika. Koncerty te z pewnością umiliły mamom ten piękny dzień.

Organizatorem wydarzenia był sołtys Chróściny a zarazem radny Rady Miejskiej  - pan Władysław Górka.

1.jpeg

Na zdjęciu Pani Małgorzata Kalińska