×
Wyszukaj w serwisie
×

„Z RODZINĄ ZDROWO I SPORTOWO”

Pod takim hasłem w sobotę 31 maja br. przebiegał piknik rodzinny zorganizowany w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim. Był to turniej sportowo-rekreacyjny adresowany do wszystkich rodzin z grupy Plastusiów, czyli dzieci i rodziców z klas 1-3. Ponieważ spotkanie odbyło się  w przeddzień Dnia Dziecka, tuż po Dniu Matki i przed Dniem Ojca, pani dyrektor Barbara Chmiel w imieniu wszystkich pracowników szkoły złożyła wszystkim rodzinom serdeczne życzenia zdrowia i szczęśliwego życia bez żadnej chmurki na rodzinnym niebie. 

Główną ideą zabawy było propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie dzieci i rodziców do aktywnego, wspólnego spędzania czasu wolnego. Było to również podsumowanie wszystkich działań profilaktycznych, prowadzonych w szkole w ciągu roku, których  celem jest kształcenie nawyku zdrowego odżywiania, aktywności ruchowej oraz przyswojenie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  

Honorowymi gośćmi i fundatorami nagród w rozgrywkach sportowych pikniku rodzinnego były władze naszego miasteczka: Pan Burmistrz Artur Kotara oraz jego zastępca Pan Dariusz Struski.

Podczas pikniku można było posilić się warzywami, owocami, soczkami owocowo-warzywnymi, zgodnie z propagowaną ideą zdrowego stylu życia. Spotkanie uatrakcyjnił występ mażoretek i  taniec z szarfami w wykonaniu pierwszoklasistek. Wspólna gimnastyka (dzieci i rodziców), poprzedzona zbiorowym wierszem zachęcający do zabawy, rozpoczęła turniej sportowy. Zabawa przebiegała na poziomach klas: pierwszych , drugich i trzecich.  W klasach pierwszych rodziny klasowe musiały wykazać się sprawnościami w zakresie: sadzenia ziemniaków, dźwigania    w parach oraz pakowania kosza piknikowego. Rodziny klas drugich rywalizowały w rzucie beretem, skokach w workach i praniu ubrań (zabrudzonych w trakcie pikniku). Dla rodzin klas trzecich przygotowane zostały konkurencje trudniejsze: prowadzenie piłki kijem hokejowym, bieg z wodą i piknikowa moda.

Zwycięzcami byli wszyscy. Różniły się jedynie nagrody, przydzielane zgodnie ze zdobytym miejscem: pierwszym, drugim bądź trzecim. Nagrody wręczali panowie burmistrzowie. Ostatnią wspólną konkurencją było łowienie ryb w „kolorowym stawie”. Tym razem klasy walczyły o złotą, srebrną i brązową rybkę, spełniającą życzenia. Czy tak będzie, przekonamy się już wkrótce! Piknik rodzinny zakończył wspólny taniec „Zuzanka” integrujący wszystkie rodziny grupy Plastusiów.

Mamy nadzieję, że każda rodzina wyniosła pakiet przyjemnych wspomnień ze wspólnej zabawy i kontynuowała rodzinne świętowanie w Dniu Dziecka.

aparat.jpeg Obszerna fotogaleria znajduje się pod adresem:https://plus.google.com/photos/113919620230496074208/albums/6020583531486418529