×
Wyszukaj w serwisie
×

Święto Straży w Lewinie Brzeskim

W dniu 28 maja 2014r. z okazji obchodzonego w maju Święta Straży Pożarnej w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyło się uroczyste spotkanie władz naszej gminy ze strażakami.  W spotkaniu uczestniczył Artur Kotara – Burmistrz Lewina Brzeskiego oraz Dariusz Struski – Zastępca Burmistrza, a także strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Lewina Brzeskiego, Łosiowa i Skorogoszczy. Podczas spotkania Burmistrz Artur Kotara, dziękując strażakom za trud włożony w działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę i gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi złożył im życzenia, życząc dużo zdrowia i powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym oraz satysfakcji z wykonywanej służby na rzecz społeczeństwa Gminy Lewin Brzeski. Podkreślił również jak ważną rolę w dzisiejszych czasach odgrywają strażacy, którzy niejednokrotnie próbując ratować poszkodowanych ryzykują swoim własnym życiem. Na naszych strażaków można liczyć także w czasie ważnych wydarzeń społeczno kulturalnych na terenie Gminy. Włączają się oni we wszelkie akcje pomocowe. Z tego powodu należą im się szczególne podziękowania.

 W tym uroczystym dniu szczególne podziękowania za ogromne zaangażowanie i poświęcenie w służbie dla społeczności lokalnej otrzymali Naczelnicy Ochotniczej Straży Pożarnej  - Druhowie: Mirosław Szuta z Lewina Brzeskiego, Tomasz Zdebik z Łosiowa i Szymon Buwaj ze Skorogoszczy.

Całe spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze.

W czasie spotkania Burmistrz poinformował o bieżących działaniach na terenie Gminy a także odpowiadał na pytania strażaków w zakresie nurtujących ich spraw.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.