×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Dziecka we wrocławskim Teatrze Muzycznym CAPITOL

       Czterdzieścioro dzieci w wieku od 5 do 10 lat z terenu gminy Lewin Brzeski świętowało tegoroczny Międzynarodowy Dzień Dziecka w dość nietypowy, a zarazem ciekawy sposób.

Dzięki inicjatywie Biblioteki Publicznej w Łosiowie, Towarzystwa Miłośników Łosiowa i Okolic oraz wsparciu finansowym Burmistrza Lewina Brzeskiego Pana Artura Kotary, dzieci mogły wyjechać do Wrocławia do Teatru Muzycznego CAPITOL na spektakl pt. Trzy wesołe krasnoludki”. Sześć opiekunek, głównie bibliotekarek, czuwało nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem naszych milusińskich, którym nie brakowało humoru i energii podczas całej imprezy. Nie brakowało także atrakcji, bo to i wyprawa autokarem do ogromnego teatru w ogromnym mieście, i spektakl bardzo się wszystkim podobał.

Dodatkowych emocji dostarczyła niespodzianka przygotowana przez teatr z okazji Dnia Dziecka, był to pokaz tańca współczesnego zaprezentowany przy grupę taneczną dzieci działającą przy Teatrze Capitol. W dalszej części pokazu, instruktorka zachęciła wszystkie obecne dzieci do wspólnego tańca według własnej choreografii – wkrótce całe teatralne podwórko zamieniło się w barwny korowód roztańczonych dzieciaków. Równie barwne okazały się postacie trzech tytułowych krasnoludków i towarzyszących im przyjaciół: owcy, myszki, żabki, muszek, ważki, rybek i całej plejady zwierzątek równie malutkich i kolorowych jak oni.  

Należy dodać, że to co jest domeną wrocławskiego Capitolu, a więc: przepiękna scenografia, perfekcyjna charakteryzacja postaci, mistrzowsko wykonane piosenki oraz tańce, i tym razem nie zawiodły widzów.

Nasza gromadka jeszcze przed opuszczeniem gmachu teatru miała apetyt na kolejny wyjazd, a to oznacza, że trzeba uznać imprezę za udaną.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania

Burmistrzowi Lewina Brzeskiego,
za dofinansowanie kosztów wyjazdu.

Więcej zdjęć na stronie: www.biblioteka-lewinbrzeski.pl