×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Dziecka w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim

Dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim otrzymały nietypowy prezent na Dzień Dziecka, był to prezent – niespodzianka pełna magii, czarów i iluzji. Z okazji Dnia Dziecka młodzież z Gimnazjum w Lewinie Brzeskim pod fachowa opieką nauczyciela fizyki Pani Agnieszki Adamskiej przygotowała dla dzieci w świetlicy Spotkanie z nauką. Młodzi fizycy z gimnazjum demonstrowali eksperymenty i ciekawostki z dziedziny fizyki m. in. zasady magnetyzmu, elektrostatyki oraz bezwładności. Dzieci oprócz nauki miały, także dużo zabawy w czasie „puszczania rakiety wodnej” oraz chwilę trwogi i strachu w pokoju wróżbitów, gdzie poznawały swoją przyszłość.

W czasie Dnia Dziecka w Świetlicy Terapeutycznej odbył się Specjalny Pokaz Iluzji przygotowany przez księdza Tomasza Bäcker. Dzieci chciały od razu poznać wszystkie sztuczki iluzjonistyczne. Według dzieci Ksiądz Tomasz to najlepszy iluzjonista.

Młodzież z Gimnazjum w Lewinie Brzeski z okazji Dnia Dziecka przygotowała także dla dzieci gry i zabawy ruchowe, zagadki i malowanie twarzy.

Dziękuję młodzieży z Gimnazjum w Lewinie Brzeskim oraz Pani Agnieszce Adamskiej i księdzu Tomaszowi Bäcker oraz Pani dyrektor Zuzannie Gwarys za wspaniałą współpracę z naszą świetlicą. Dzięki tej współpracy dzieci ze świetlicy uczą się i bawią, a nasza lewińska młodzież pracuje społecznie, uczy się pracy dla innych, dzieci i środowiska, rozwija swoje talenty i umiejętności.

Oto nasza wspaniała młodzież, 13 młodych fizyków z Gimnazjum w Lewinie Brzeskim: Anastazja Kania, Aleksandra Kucharska, Ilona Serotiuk, Małgorzata Postrożna, Daria Boska, Alicja Willmann, Dominika Świerczyńska, Patrycja Bilińska, Wiktoria Gryzowska, Kamil Moszczyński,  Łukasz Olbert, Maciej Kulig, Paweł Buśko.

Również wspaniali gimnazjaliści, którzy prowadzili gry i zabawy dla dzieci: Emilia Kleparska, Agata Kurtasz, Paulina Michałkiewicz, Oliwia Owczarek, Aleksandra Kuźnieców, Wiktoria Zdzuj, Julia Kasiuba, Sabina Mróz, Marta Guszpit.

Renata Pietruńko, dyrektor świetlicy

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.