×
Wyszukaj w serwisie
×

Inwestycja na terenie plaży zmierza ku końcowi

    W dniu 16 czerwca 2014r. Burmistrz Artur Kotara wizytował teren budowy na lewińskiej plaży. Nadzorujący prace i kierujący nimi odpowiadali na pytania oraz wyczerpująco objaśniali kolejność wykonywanych prac. Burmistrz zapoznał się ze stanem przygotowań i uzyskał zapewnienie, że końcem czerwca br. wszystko będzie gotowe.

Burmistrz Lewina Brzeskiego wraz z wykonawcą inwestycji.jpeg

    Nowo zagospodarowany teren rekreacyjny w Lewinie zaproponuje plażowiczom wiele atrakcji, m.in.: powstanie boisko do siatkówki plażowej i boisko wielofunkcyjne, a specjalnie z myślą o najmłodszych - plac zabaw, z wieżą, zjeżdżalnią i huśtawkami. Starsi będą mogli aktywnie spędzić czas korzystając z zielonej siłowni na wolnym powietrzu. Młodzież będzie mogła spróbować swoich sił na zbudowanym zgodnie z nowoczesnymi standardami skatepark-u.

   Zadanie realizowane jest ze środków unijnych i środków budżetowych Gminy.  Całkowity koszt inwestycji to 1.895.715,01 zł, a dofinansowanie w ramach projektu PO Ryby 2007-2013 wyniesie 927.771,00 zł. Jej celem jest zwiększenie turystycznej atrakcyjności terenów gminy oraz lepsze wykorzystanie lokalnych zasobów turystycznych i krajobrazowych.

widok na plażę -  teren rekreacyjny Żwirowni.jpeg

  Już tylko dwa tygodnie pozostały do zakończenia inwestycji na plaży w Lewinie Brzeskim. Należy pamiętać, że teren plaży w Lewinie Brzeskim jest nadal placem budowy, na który obowiązuje zakaz wstępu. Zakończenie prac przewidziano na koniec czerwca.

nowy pomost - teren rekreacyjny Żwirowni.jpeg

W ostatnim czasie wyłoniona została służba ratownicza, która przejmie pieczę nad bezpieczeństwem plażowiczów. Zapytanie ofertowe, dotyczące zabezpieczenia służby ratowniczej w miejscu wyznaczonym do kąpieli w Lewinie Brzeskim, kierowano do 3 podmiotów - wyłoniono Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne z siedzibą w Opolu.

    Uroczyste oddanie miejskiej plaży, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta,  odbędzie się 5 lipca.