×
Wyszukaj w serwisie
×

XVII Turniej Sołectw Gminy Lewin Brzeski we Wronowie

    W sobotnie popołudnie 14 czerwca o godzinie 16.00 rozpoczął się XVII Turniej Sołectw Gminy Lewin Brzeski. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Lewina Brzeskiego– Artur Kotara  wspólnie z gospodarzem Sołtysem Wronowa – Alojzym Witoniem.

    W swoim wystąpieniu Burmistrz Artur Kotara nawiązał do tradycji organizowania turniejów sołeckich. Zwyczajowo odbywały się one w czasie Dni Lewina. Jednak od 6 lat organizacja tej imprezy była zawieszona. Inicjatywa powrotu do organizacji tego wydarzenia odrodziła się podczas spotkania z sołtysami w Sarnach Małych. Niewątpliwie takie wydarzenia społeczno-kulturalne są ważnym czynnikiem w integracji mieszkańców różnych sołectw.

2.jpeg

    W tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział jedenaście sołectw tj.: Golczowice,  Kantorowice, Wronów, Sarny Małe, Łosiów, Ptakowice, Nowa Wieś Mała, Jasiona, Chróścina, Stroszowice i Przecza.

Jury przewodniczył Pan Tadeusz Tadla a także Pan Robert Laszuk i Pan Franciszek Smoliński – sponsor głównej nagrody.

     Na placu głównym we Wronowie odbył się turniej w rywalizacji sportowej. Jedna konkurencja na stałe weszła w harmonogram turnieju a pozostałe konkurencje zmieniają się co roku, żeby uatrakcyjnić współzawodnictwo. Konkurencje sprawnościowe przygotowane są w formie rywalizacji „na wesoło”.

     Pierwszą, stałą już konkurencją, był tradycyjnie rzut jajem na odległość. W tej konkurencji zwyciężyło sołectwo Sarny Małe Ex aequo z Wronowem.

Następną konkurencją był rzut podkową do celu. Tu najlepsze okazały się ponownie dwa sołectwa: Łosiów i Wronów.

W trzeciej konkurencji zawodnicy musieli pokonać slalom na nartach. Zwycięzcą zostało sołectwo Łosiów.

Czwarta konkurencja polegała na toczeniu opony na czas. Bezkonkurencyjnie zwyciężyło sołectwo Wronów.

25.jpeg

Piąta konkurencja była niespodzianką, zorganizowaną specjalnie dla dzieci. Tym razem dzieci wzięły udział w slalomie z piłką (przy jednoczesnym przekładaniu piłeczek rękawiczkami bokserskimi i piciu napoju na czas). I tym razem zwycięzcą okazało się sołectwo Wronów.

Przed ostatnią konkurencją pojawiły się ogromne emocje. Wiadomo już było, że tylko trzy drużyny: Sarny Małe, Nowa Wieś Mała i Wronów będą się liczyć w stawce o zwycięstwo.

      Po obradach jury i przeliczeniu całkowitej ilości punktów, podano iż to sołectwo Wronów uzyskało najlepszy wynik i tym samym wygrało XVII Turniej Sołectw Gminy Lewin Brzeski, otrzymując nagrodę namiot ekspresowy o wymiarach 3 x 6 m. Drugie miejsce zajęło Sołectwo Nowa Wieś Mała, a trzecie miejsce przypadło dla sołectwa Sarny Małe. Obie drużyny otrzymały namioty ekspresowe o średnicy 2,5 x 2,5m.

Podsumowanie turnieju uświetnił występ Pana Piotra Szefer wraz z zespołem. Następnie rozpoczęła się zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

40.jpeg

      Burmistrz Lewina Brzeskiego składa podziękowania dla sołtysa Wronowa za podjęcie trudów zorganizowania imprezy a także dla wszystkich mieszkańców Wronowa, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia. Niemniejsze podziękowania należą się pracownikom Miejsko-Gminnego Domu Kultury, którzy zapewnili wszystkim uczestnikom wspaniałą zabawę. Turniej ten z pewnością przyczynił się do integracji mieszkańców sołectw i pokazał, że małe sołectwo, takie jak Wronów, może zorganizować wspaniałą zabawę. Drugą edycję tej zabawy sportowo-rekreacyjnej zorganizuje Nowa Wieś Mała.

34.jpeg

         Dziękujemy sponsorom tegorocznego Turnieju Sołectw – Bankowi Spółdzielczemu w Oławie i Bankowi Spółdzielczemu Grodków-Łosiów. 

 

Zapraszamy do oglądania zdjęć!