×
Wyszukaj w serwisie
×

Porady dietetyka - Jak zdrowo i racjonalnie się odżywiać będąc uczniem?

        Publiczna Szkoła Podstawowa  w Łosiowie należy do Szkół dla Ekorozwoju. W bieżącym roku  szkolnym, w ramach starania się o Certyfikat Zielonej Flagi, uczniowie poszerzają swoją wiedzę, o  zasadach zdrowego stylu życia realizując tematy  przewodnie „Zdrowa żywność w szkole”, „Transport i aktywność ruchowa”.

DSC01834.jpeg

     Dnia 17.06.2014r. w PSP w Łosiowie odbyło się spotkanie uczniów klasy czwartej i piątej ze specjalistą ds. żywienia, panem Dawidem Dyminczukiem. Pan dietetyk przygotował ciekawy wykład połączony z prezentacją multimedialną. Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie dowiedzieli się jak zdrowo się odżywiać i jakie są konsekwencje błędów żywieniowych. Pan Dawid przypomniał o konieczności  spożywania pierwszego i drugiego śniadania, namawiał do picia dużej ilości wody i aktywności fizycznej. Wyczerpująco odpowiadał na zadawane przez dzieci  pytania, m.in. jak często, bez negatywnych konsekwencji dla zdrowia można jeść chipsy i słodycze.

Spotkanie z pewnością można zaliczyć do udanych. Na zakończenie  uczniowie otrzymali ulotki, które będą im i ich rodzicom przypominać jak zdrowo się odżywiać.

W szkole, gdzie naturalnym procesem jest nauczanie i kształtowanie postaw, istnieją możliwości wdrażania zasad prawidłowego stylu życia, które następnie muszą być także wprowadzane i przestrzegane  w domu przez rodziców.    

                                                                                                                                                                       Anna Jelenkowska