×
Wyszukaj w serwisie
×

Piknik rodzinny w Lewinie Brzeskim

       W sobotę 21 czerwca odbył się piknik rodzinny, zorganizowany z inicjatywy Miejsko – Gminnego Domu Kultury. Pomysł powstał w związku z dwudziestym Międzynarodowym Dniem Rodziny ustanowionym przez Organizacje Narodów Zjednoczonych, obchodzonym 15 maja.

       Kilka dni wcześniej żywe maskotki – Lew i Wiewiórka wędrowały po całej gminie, wręczając ulotki i zapraszając wszystkich mieszkańców na sobotnią imprezę.

19.jpeg 20.jpeg 11.jpeg

     Miejscem wspólnej zabawy i serdecznych, rodzinnych spotkań rodzin był teren rekreacyjnym przy boisku sportowym Orlik w Lewinie Brzeskim.

       Rodzinna atmosfera, jak i dobra zabawa towarzyszyły piknikowi przez cały dzień. Dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców cieszyły się liczne konkursy zaplanowane przez organizatora. Wśród atrakcji wyszczególnić można:

  • interaktywny dziecięcy kącik zabaw,
  • stanowisko malowania twarzy,
  • zabawy integracyjne i rodzinne,
  • pokaz wielkich baniek mydlanych,
  • wypuszczenie balonów napełnionych helem w powietrze,
  • pokaz iluzji,
  • koncert piosenek dla dzieci.
16.jpeg   25.jpeg   22.jpeg 14.jpeg

Do stoiska z watą cukrową ustawiały się kolejki (w tym dniu każdy mógł ich zjeść za darmo dowolną ilość waty). Uczestnicy pikniku mogli posilić się także ciepłą grochówką.

W czasie uroczystości dla najmłodszych uczestników odbył się program artystyczny p.n. "Wesoły Świat dzieci", natomiast dla rodziców i dziadków dobrą zabawę i przedni śląski humor zapewnił kabaret "U Jędrusia". 

       Piknik cieszył się dużą popularnością, a samej imprezie towarzyszyło dużo pozytywnych emocji zarówno ze strony uczestników jak i organizatorów. Mimo wietrznej pogody na pikniku zgromadziło się wielu mieszkańców naszej gminy.

Zapraszamy wszystkich do galerii zdjęć, gdzie można zobaczyć migawki z tego, co działo się na naszym pikniku.

 

 

Projekt współfinansowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na realizację przedsięwzięć w ramach Działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju.

1.jpeg