×
Wyszukaj w serwisie
×

Gmina Lewin Brzeski najlepsza w Powiecie Brzeskim

       W ostatni weekend 28-29 czerwca na terenie wystawowym OODR w Łosiowie odbyły na Europejskie Targi Innowacji i Przedsiębiorczości, połączone ze Świętem Powiatu Brzeskiego.

 

DSC_0707.jpg

Atrakcją Święta Powiatu Brzeskiego był jak corocznie turniej gmin, który odbył się w sobotę a rywalizowało w nim pięć gmin w czterech dyscy

plinach. Samorządy gmin Powiatu brzeskiego walczyły o tytuł „Najlepszej gminy Powiatu Brzeskiego 2014”.

 

 

       Wszystkie gminy tj. Lewin Brzeski, Grodków, Olszanka, Skarbimierz i Lubsza promowały swoje regionalne walory i rywalizowały o miano najlepszej w następujących konkurencjach: konkurs na „Wianek Świętojański”, prezentacja stoiska Gminy, artystyczna wizytówka gminy oraz prezentacja najbardziej znanej postaci gminy.       

DSC_0478.jpg

W tym roku Gmina Lewin Brzeski postawiła na promocję walorów turystycznych naszych akwenów wodnych i promocję wędkarstwa. Na terenach Lewina Brzeskiego dostępne są doskonale zarybione łowiska, stanowiące idealne miejsce wypoczynku dla wszystkich zainteresowanych wędkowaniem. Nasze stoisko kusiło przechodniów zapachem świeżej smażonej ryby, ciasteczkami i babeczkami (zrobionymi w barwach gminy).

 
 

      

DSC_0478.jpg

   Ta prezentacja potraw kulinarnych z naszych lokalnych ryb (m.in. szczupak, amur, karp) złowionych właśnie w Lewinie Brzeskim okazała się hitem. Nasze stoisko było tłumnie odwiedzane przez uczestników targów. Goście kosztowali potraw i lokalnych wypieków. Warto podkreślić, że wszystkie potrawy zostały wykonane samodzielnie.

 

 

DSC_0680.jpg

Niezwykłej urody wianek świętojański, wykonany z polnych kwiatów  przez Panią Janinę Dziembowską z sołectwa Strzelniki prezentował się znakomicie na tle wianków konkurencyjnych.

 

 

     Prezentacji najbardziej znanej postaci gminy podjęło się Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im”, przedstawiając osoby: Prezesa Roberta Laszuka i Wiceprezes Stefanię Iwanicką, którzy w znaczący sposób wyróżniają się swoją działalnością społeczną wśród mieszkańców naszej Gminy.

DSC_0667.jpg      Gmina Lewin Brzeski nie miała sobie równych. Jury przyznało nam maksymalną ilość punktów w dwóch z czterech konkurencji:  konkurs na „Wianek Świętojański” i artystyczna wizytówka gminy –  tu dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 zaprezentowały przepiękne przedstawienie o przygodach rybaków, którzy w czasie połowów spotkali złotą rybkę. Ona zaś obiecała spełnić ich życzenia. Puentą występu było to, iż właściwie w naszej Gminie jest wszystko, co można sobie tylko wymarzyć. Dzieci zapraszały również uczestników targów do Lewina z hasłem: „Taka piękna nasza Gmina, zapraszamy do Lewina”. Przedstawienie wywołało wielki aplauz publiczności. Wszyscy gromko bili brawo i dopingowali dzieci. One zaś dały popis prawdziwego talentu aktorskiego. To właśnie ta konkurencja wywoływała najwięcej pozytywnych emocji wśród widzów.

      W poszczególnych konkurencjach wyłoniono następujących zwycięzców: w konkursie na najlepsze stoisko – pierwsze miejsce zdobyła gmina Skarbimierz, w konkursie na prezentację najbardziej znanej postaci gminy - gmina Lubsza, w konkursie na „Wianek Świętojański”, a także w konkursie na artystyczną wizytówkę gminy zwyciężyła nasza Gmina!

       Po zliczeniu wszystDSC_0707.jpgkich punktów Jury oceniające Turniej przyznało pierwsze miejsce w ogólnej rywalizacji dla Gminy Lewin Brzeski. Tym samym Lewin uzyskał tytuł Najlepszej Gminy Powiatu Brzeskiego. Jury przyznało nam okazały puchar i cenną nagrodę rzeczową.

Drugie miejsce przypadło Gminie Lubsza, a trzecie Gminie Olszanka. Ponadto wyróżnienie otrzymała gmina Skarbimierz. 

  

 

     Gmina Lewin Brzeski serdecznie dziękuje Sołectwu Strzelniki, Przedszkolu Publicznemu nr 2 w Lewinie Brzeskim oraz Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu w Lewinie Brzeskim za ogromne zaangażowanie i wkład w przygotowanie tegorocznego turnieju oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ta impreza okazała się wspaniałym wydarzeniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: