×
Wyszukaj w serwisie
×

Uczniowie z „Łosiowa ” starają się o Certyfikat Zielonej Flagi

      W bieżącym roku szkolnym Publiczna Szkoła Podstawowa w Łosiowie  po raz drugi stara  się o Międzynarodowy Certyfikat  Zielonej Flagi. Jest to najważniejsze ekologiczne wyróżnienie przyznawane na całym świecie w ramach programu Eco-Schools.

 Realizacja przedsięwzięcia odbywała  się w dwóch blokach tematycznych: „Zdrowa żywność w szkole”i „Transport i aktywność ruchowa”.  Aby móc ubiegać się o certyfikat  przeprowadziliśmy  audyt ekologiczny,  opracowaliśmy Kodeks ekologiczny i  harmonogram działań. W celu promocji zasad zdrowego stylu życia realizowaliśmy wiele  projektów, takich jak: „Odżywiamy się zdrowo”, „Trzymaj formę”, „Dbam o zdrowie”, „Rozwijamy talenty”, „Owoce w szkole”, „Szklanka mleka”,  „Śniadanie daje moc”, „Dbajmy o dziecięce uśmiechy”, Przeprowadziliśmy szereg  akcji np. ferie na sportowo, wspólne śniadania,  ćwiczenia śródlekcyjne. Uczniowie rywalizowali w rozgrywkach sportowych, konkursach, uczestniczyli w  wycieczkach, organizowali przedstawienia, gry terenowe. Opracowali  ulotki na temat pierwszego i drugiego śniadania, plakaty promujące spożywanie świeżych owoców i warzyw, piramidy zdrowia, jadłospisy, prezentacje multimedialne, napisali scenariusze na podstawie, których nakręcili dwa filmy zachęcające do zdrowego stylu życia.

Realizując zadania  współpracowaliśmy  z rodzicami,  Urzędem Miejskim w Lewinie Brzeskim, dietetykiem, policją, strażą pożarną, PCK oraz Gimnazjum, Ośrodkiem Zdrowia, Kołem Gospodyń, Domem  Kultury i OODR w Łosiowie.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem włączali się w realizację programu i wykazywali wiele własnych inicjatyw. Mamy nadzieję, że wykorzystają zdobytą wiedzę, będą stosować zasady zdrowego odżywiania  i pamiętać o aktywności fizycznej.

                                                                                                                                   Anna Jelenkowska