Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Opieka złapała złodzieja

      W dniu 26 czerwca 2014r. w czasie pracy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lewinie Brzeskim skradziono telefon komórkowy Nokia o wartości 700 zł z biurka Z- cy Kierownika tyt. Ośrodka.
O zdarzeniu poinformowano Komisariat Policji w Lewinie Brzeskim o zdarzeniu, jednak ten nie mógł podjąć natychmiastowych działań, pouczono o konieczności osobistego zgłoszenia kradzieży. W związku z tym pracownicy zaczęli dzwonić na numer skradzionego telefonu aby ustalić kto go ukradł i gdzie aktualnie się znajduję.
Telefon został kilkakrotnie odebrany przez kobietę a jej głos wskazywał na stan nietrzeźwości, w oddali było słychać męskie głosy i szczekanie psów. Pracownicy cały czas byli w kontakcie telefonicznym z osobą która aktualnie go posiadała. Wzywano do oddania telefony jednakże bezskutecznie.
Po zakończeniu pracy urzędnicy kontynuowali poszukiwania. Jadąc ulicą Pocztową zauważyli nietrzeźwą kobietę, zatrzymali się, podeszli do niej i próbowali się połączyć z numerem skradzionego telefonu. Telefon zaczął dzwonić w torebce podejrzanej. W tej sytuacji pracownicy zadzwonili ponownie na Komisariat Policji prosząc o interwencję. Policja przyjechała i przejęła sprawcę ze skradzionym telefonem.

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej
w Lewinie Brzeskim