×
Wyszukaj w serwisie
×

Zlot Czarownic w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

    Tradycją już jest, że na koniec roku szkolnego i jednocześnie początek wakacji, w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbywa się całonocna impreza czytelnicza dla dzieci z klas IV – VI szkoły podstawowej. Nie jest to zwykła noc, to noc niesamowita, trochę magiczna, trochę straszna, pełna istot i zjawisk nadprzyrodzonych.

    W tym roku, w nocy z 27 na 28 czerwca w bibliotece odbył się zlot czarownic. Tak się akurat złożyło, że uczestnikami imprezy były same dziewczęta, więc idealnie wpasowały się w tematykę spotkania, bo to przecież kobiety były kiedyś oskarżane o czary, rzucanie uroków, latanie na miotle i udział w sabatach.

 

 

      Na początek uczestniczki rozwiązały kwiz dotyczący czarownic: dowiedziały się np. po czym rozpoznać czarownicę, gdzie spotykały się czarownice na sabatach, czy też ile metrów wysokości ma najsłynniejsza Łysa Góra w Polsce i co obecnie się na niej znajduje.

     Kiedy już zrobiło się zupełnie ciemno na dworze, przyszedł czas na główną zabawę. Uczestniczki zostały podzielone na dwie grupy, którymi opiekowały się starsze dziewczęta, gimnazjalistki. Każda grupa dostała mapę biblioteki z zaznaczonymi miejscami, w których było do wykonania zadanie. Trasę poruszania się po bibliotece i kolejność wykonywania zadań dziewczęta musiały rozszyfrować z legendy świętokrzyskiej o sabatach czarownic i powstaniu gołoborza. Dodatkową trudność sprawiało to, że dziewczęta poruszały się po bibliotece prawie w zupełnych ciemnościach, czasami tylko używając latarek, a tu trzasnęły drzwi, słychać było odgłos zbliżającej się burzy albo czyjś przerażony krzyk…

Dopiero koło 4.00 nad ranem sen zmorzył pierwsze uczestniczki, pozostałe miały jeszcze ochotę na zabawę, ale i one w końcu wpadły w objęcia Morfeusza. Mamy nadzieję, że kolejna noc w bibliotece będzie równie niesamowita jak tegoroczna i znajdą się odważne dzieci, które wezmą w niej udział.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania

Panu Michałowi Jankowi

za zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy.

 

 

Więcej zdjęć na stronie: www.biblioteka-lewinbrzeski.pl