×
Wyszukaj w serwisie
×

Nowy plac zabaw przy ulicy Zamkowej już otwarty

Z przyjemnością informujemy, że plac zabaw przy ulicy Zamkowej jest już otwarty.

     Powstał on jako uzupełnienie istniejącego terenu rekreacyjno — wypoczynkowego przy boisku Orlik. Z myślą o najmłodszych użytkownikach zamontowano huśtawki, bujaki sprężynowe, karuzelę oraz zestawy rekreacyjne. Mając na uwadze, iż korzystanie z w/w urządzeń przez dzieci odbywać się powinno pod opieką dorosłych dodatkowo zamontowano ławki, regulamin oraz elementy pomagające w utrzymaniu czystości na obiekcie.

       Na realizację przedmiotowej inwestycji Gmina Lewin Brzeski złożyła w br. wniosek o dofinansowanie ze środków UE w ramach PROW na lata 2007-2013 do Stowarzyszenia Brzeska Wieś Historyczna. Wniosek ten został pozytywnie oceniony i dofinansowanie zostało przyznane. Koszt realizacji inwestycji to ponad 64tys. zł. z czego wnioskowana kwota dofinansowania to ponad 39tys. zł. Wykonawcą zadania była firma FreeKids s.c. A. Gąsiorek, Z Andruszowski z Zawonii.

Samorząd Miasta Lewin Brzeski dofinansował inwestycję na kwotę 16.500 zł a kwotę 8.770 zł uzyskano z licytacji przedmiotów na I Balu Charytatywnym, który odbył się 15 lutego 2014r.