×
Wyszukaj w serwisie
×

Plaża w Lewinie otwarta!

       Przecięcie wstęgi, a potem koncerty, zabawy i taneczne szaleństwo. Tak mieszkańcy gminy Lewin Brzeski i okolic spędzili miniony weekend. W sobotę 5 lipca odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego na żwirowni w Lewinie Brzeskim.     

     Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Burmistrza Lewina Brzeskiego Artura Kotarę przybyłych gości oraz przecięcia wstęgi, którego wraz z nim dokonali ks. Proboszcz Krzysztof Dudojć, prezes „Lokalnej Grupy Rybackiej Opolszczyzna” Jakub Roszuk, przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Włodek, zastępca Burmistrza Dariusz Struski. Ks. Dudojć, proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny w Lewinie Brzeskim wraz z wikarym ks. Tomaszem Backer poświęcili obiekt.

Burmistrz Artur Kotara.jpeg Przewodniczący Rady Miejskiej - Waldemar Włodek.jpeg Zastępca Burmistrza Dariusz Struski.jpeg
ks. proboszcz Krzysztof Dudojć.jpeg Prezes LGR Opolszczyzna Jakub Roszuk.jpeg
 

     W tym dniu atrakcji nie brakowało. Przygotowano liczne koncerty, pokazy artystyczne oraz hawajskie party dla dzieci. Wieczorem wystąpił na scenie gwiazdor estrady Roberto Zucaro, a po nim wspaniała i utalentowana młoda gwiazda Ewa Kryza.
Bogaty w atrakcje program oraz sprzyjająca pogoda ściągnęły na miejsce imprezy rzesze mieszkańców z oraz spoza Lewina Brzeskiego. Krótki deszcz, który przeszedł przez plażę w godzinach popołudniowych również nie odstraszył uczestników imprezy. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.
  Na miejscu starej żwirowni powstał nowoczesny kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, przystosowany do wzrastających wymagań odwiedzających turystów. Teren został wyposażony w pełną infrastrukturę niezbędną do aktywnego wypoczynku i urozmaiconej rekreacji.

- Odbieram pozytywne oceny, że była to bardzo trafiona inwestycja. Od teraz wszyscy mogą korzystać z pełni uroków lata i zażywać kąpieli słonecznych – mówił Burmistrz Kotara. - Na najbliższy weekend również zapowiada się świetna pogoda, więc proponujemy ją wykorzystać na plażowanie na naszej plaży. Serdecznie zapraszamy – podsumował.

    

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć:

 

 

* Projekt przebudowy plaży został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego PO Ryby „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” w celu: Propagowania zrównoważonego rozwoju oraz poprawy jakości życia i stanu środowiska na obszarach rybackich przy wykorzystaniu środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa. W ramach zadania wybudowano: plażę, molo-pomosty drewniane, górkę ratownika, boisko do siatkówki plażowej, boisko trawiaste wielofunkcyjne, wiatę z ławkami, plac zabaw dla dzieci, siłownię na wolnym powietrzu, skatepark, ścieżki pieszo-rowerowe, drogi dojazdowe z oświetleniem, pomost dla wędkarzy i kajakarzy a także przebudowano toalety i elementy małej architektury. Zadanie realizowane jest ze środków unijnych i środków budżetowych Gminy. Całkowity koszt inwestycji to 1.895.715,01 zł, a dofinansowanie w ramach projektu PO Ryby 2007-2013 wyniesie 927.771,00 zł. Prace rozpoczęły się w marcu i zakończyły w czerwcu br.