×
Wyszukaj w serwisie
×

Półkolonia w szkole

„Każdy dzień może być przygodą”- pod takim hasłem Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim w dniach 7- 11 lipca zorganizowała półkolonię dla 15 uczniów. Opiekunami były panie: Jolanta Mazur, Joanna Taratuta i Marzena Boczkowska. Organizatorzy zadbali, aby program półkolonii był atrakcyjny i przygotowany tak, żeby każde dziecko mogło w nim znaleźć coś dla siebie.

 W trakcie pierwszego dnia odbyło się wiele zabaw integracyjnych, nie obeszło się również bez tradycyjnego „chrztu kolonisty”. Wszyscy  śpiewająco zdali egzamin na kolonistę.  Dzieci nauczyły się również hymnu półkolonii, który specjalnie na tę okazję napisała ich starsza koleżanka Julia Mazur.

Kolejne dni były pełne atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w Indian. Dzięki pomocy pani Eli Boniek i pana Henryka Mielczarka uczestnicy mogli bawić się w specjalnie przygotowanych dla nich  indiańskich tipi. Mali Indianie stworzyli własne totemy, wykonali rytualne tańce, zdobywali różne sprawności. Najbardziej podobała się wszystkim zabawa z przekłuwaniem napełnionych wodą balonów.  Było mokro, ale bardzo wesoło.

W programie półkolonii znalazła się również wycieczka na basen. W tym dniu dzieci mogły pluskać się w wodzie do woli, nie martwiąc się, że na dworze pada deszcz.  

Podczas czwartego dnia szkołę „zaatakowali” piraci. Nauczycielki przygotowały swoim podopiecznym wspaniałą grę terenową w poszukiwanie ukrytego skarbu. Wędrując ulicami miasta koloniści wypatrywali ukrytych wskazówek i wykonywali trudne zadania. Udało im się dotrzeć do celu  i chociaż byli już bardzo zmęczeni, odnaleźli ukryty w parku słodki skarb, którym uczciwie się podzielili. 

Ostatni dzień upłynął pod hasłem „Ruch to zdrowie”.  Odbył się turniej w „Piłkarzyki”.  Półkolonistów odwiedził ksiądz Tomasz Backer, który zaprezentował wspaniałe magiczne sztuczki. Było również ognisko i smaczne kiełbaski, oraz  dyskoteka z grami i konkursami.

Na zakończenie półkolonii każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i płytę ze zdjęciami. 

               Półkolonia umożliwiła dzieciom zabawę i integrację w grupie pod opieką nauczycieli naszej szkoły, pozwoliła zdobyć nowe umiejętności  i doświadczenia, dostarczyła wiele pozytywnych wrażeń. Mamy nadzieję, że koloniści będą ją długo wspominać.

                                                              Jolanta Mazur