×
Wyszukaj w serwisie
×

Korzystasz z kąpieli - uważaj na kolor flagi!

   Przypominamy Państwu, że na terenie żwirowni przez cały tydzień od godziny 11:00 do 19:00 dyżurują ratownicy Odrzańskiego Ratownictwa Specjalistycznego, którzy posiadają niezbędny sprzęt medyczny i ratunkowy.

Należy pamiętać, że ratownik strzeże przede wszystkim wydzielonego miejsca do kąpieli, czyli obszaru między bojami. Osoby, które nie potrafią pływać, nie mogą wypływać poza czerwone boje, obszar oznaczony żółtymi bojami przeznaczony jest dla osób umiejących pływać.

Kiedy na maszcie ratowniczym pojawia się biała flaga, oznacza to, że można się kapać. Czerwona to zakaz kąpieli. Nie prawdą jest, że w przypadku czerwonej flagi można kąpać się na własną odpowiedzialność. Brak flagi sygnalizuje, że na kąpielisku nie ma ratowników. O tym jaka flaga pojawi się na maszcie, decydują zazwyczaj warunki pogodowe.

   W obecnej chwili wywieszona jest czerwona flaga. Ma to sygnalizować występowanie czynników, które nie pozwalają na bezpieczną kąpiel. W Lewinie Brzeskim w dniu dzisiejszym występują wyładowania atmosferyczne i jest to przeciwwskazaniem do kąpieli wodnej.

    Jak widać na poniższych zdjęciach, korzystający z wypoczynku przestrzegają panujących obowiązujących zasad i przy czerwonej fladze nie korzystają z kąpieliska, co nie przeszkadza sympatycznemu wypoczynkowi na plaży.

tn_lewinplaza.jpeg

tn_lewinplaza2.jpeg