×
Wyszukaj w serwisie
×

95. lecie istnienia Policji - obchody

     W tym roku przypada 95. Rocznica powołania Polskiej Policji Państwowej (w dniu 24 lipca 1919 roku). 

   Powiatowe Obchody Święta Policji w Brzegu rozpoczęły się 25 lipca br. w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Uczestniczyli w niej przedstawiciele powiatowej policji, komisariatów policji z terenów gmin powiatu brzeskiego, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych. Wśród zaproszonych gości był również Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara.

Głównym punktem Powiatowych Obchodów Święta Policji było uroczyste wręczenie awansów i wyróżnień.

   Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia nagród i wyróżnień również dla naszych lokalnych służb mundurowych. Z tej okazji Burmistrz Artur Kotara uhonorował wyróżniających się w dwóch policjantów Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim: st. asp. Tomasza Meketiuk, i asp. szt. Mirosława Jabłońskiego, za zaangażowanie w wykonywaną służbę. Policjanci otrzymali z rąk Burmistrza upominki oraz listy gratulacyjne.

IMG_8879.jpeg
IMG_8880.jpeg
 

Nagrodę starosty otrzymał pracownik KPP Brzeg Jacek Sewruk.

Święto Policji było także okazją do podsumowania działań policji na przestrzeni ostatniego roku.

   Starosta powiatu brzeskiego Maciej Stefański podkreślił rolę, jaką pełni Policja w codziennym życiu oraz złożył w imieniu własnym, samorządu, jak i społeczności całego powiatu wyrazy szczerego uznania i podziękowania za trudną i odpowiedzialną służbę na rzecz obywateli.

IMG_8887.jpeg

Wszystkim odznaczonym i awansowanym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.