×
Wyszukaj w serwisie
×

Wojewódzkie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych w Lewinie Brzeskim

Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Lewinie Brzeskim informuje o organizacji „Wojewódzkich Zawodów Sportowych Osób Niepełnosprawnych w Lewinie Brzeskim” pod honorowym patronatem Burmistrza Lewina Brzeskiego, Artura Kotary oraz Marszałka Województwa Opolskiego, Andrzeja Buły, które odbędą się 20 września 2014 roku na terenie gimnazjum oraz na obiektach sportowych „Orlik” w Lewinie Brzeskim.

ZA8490~1.jpeg ZA8515~1.jpeg ZA8E83~1.jpeg

Projekt jest współfinansowany przez Fundację GÓRAŻDŻE - Aktywni w Regionie oraz Powiat Brzeski.

Głównym celem przedsięwzięcia jest szeroko pojęta integracja oraz promowanie i upowszechnianie sportu wśród osób niepełnosprawnych.

W projekcie weźmie udział 20 drużyn z terenu województwa opolskiego i dolnośląskiego oraz drużyna Polaków mieszkających na Litwie z zaprzyjaźnionego Centrum Dziennego Pobytu Osób Niepełnosprawnych w Nemenczynie.

W ramach współzawodnictwa przewidziane jest 13 konkurencji sportowych, takich jak: mini turniej piłki nożnej, turniej piłkarskich rzutów karnych, turniej tenisa stołowego, rzut woreczkiem do tarczy, trójbój „siłowy”, wyścig slalomem na deskorolce, wyścig „sztafeta pociągów”, tor przeszkód na czas, jazda na czas na rowerze stacjonarnym, przeciąganie liny, skoki na skakance na czas, wyścig drużynowy na „krzesłach”, drużynowa „walka na koszulki”. Na zakończenie zawodów planujemy integracyjny bieg z udziałem zawodników i zaproszonych gości.

 „Wojewódzkich Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych w Lewinie Brzeskim” są już szóstą edycją imprezy organizowanej cyklicznie, co dwa lata, od 2004 roku.

 

Program imprezy

8:30 Przyjazd i rejestracja drużyn

9:30   Uroczyste otwarcie zawodów i przywitanie drużyn

10:00 – 14:30 Rozgrywanie poszczególnych konkurencji

14:30 - 15:00  Bieg integracyjny

15:00  Dekorowanie zwycięzców oraz wręczanie nagród

 

Zapraszamy serdecznie mieszkańców naszego miasta, powiatu oraz wszystkich, do których nasze zaproszenie dotrze, by zechcieli tego dnia być z nami i kibicować sportowcom!