×
Wyszukaj w serwisie
×

Festyn w Strzelnikach

Otwarcie placu zabaw w Strzelnikach było okazją do zorganizowania festynu letniego dla mieszkańców Strzelnik w słoneczną sobotę, 12 lipca br. Organizatorami festynu były: Biblioteka Publiczna w Strzelnikach oraz Rada Sołecka wraz z Sołtysem - Panem Tadeuszem Morozińskim.

Uroczystego otwarcia placu zabaw i przekazania go do użytku dzieciom dokonali zaproszeni goście honorowi - Burmistrz Lewina Brzeskiego, Pan Artur Kotara i Zastępca Burmistrza, Pan Dariusz Struski.

W czasie tych uroczystości wręczono również dyplom i pamiątkę Pani Janinie Dziembowskiej, która wykonała piękny wianek świętojański przygotowany na Turniej Gmin w ramach Święta Powiatu Brzeskiego.

Po oficjalnej części, dzieci i młodzież Strzelnik zaprezentowała się w części artystycznej festynu. Najmłodsi recytowali wiersze o wakacjach i lecie (Basia Śpiewak, Marta Morozińska, Dominik Chyrzyński), a starsze dzieci wystąpiły w skeczu kabaretowym (Danusia Śpiewak, Anita Surówka). Najważniejszy dla aktora jest bezpośredni kontakt z widzem, dlatego młodzi artyści włączyli do swojego przedstawienia również Pana Burmistrza, który odpowiedział na kilka pytań najmłodszej z reporterek (Julia Surówka).
Na dzieci czekało wiele konkurencji i zabaw, w których bardzo chętnie uczestniczyli również szanowni goście. Taniec do popularnej francuskiej piosenki "La danse des Canards", czyli znane wszystkim "Kaczuchy", przeciąganie liny czy obieranie jabłka na czas, to tylko niektóre z nich.

Nad dobrą zabawą i radosnymi uśmiechami najmłodszych czuwały misjonarki śmiechu, wesołe, kolorowe i co najważniejsze, z kieszeniami pełnymi cukierków - klauny (Ewelina Piotrowicz, Paulina Piasecka).

Uczestnicy festynu mogli potańczyć przy muzyce Pana Andrzeja Sochy z zespołu Mariba z Karłowic. Dzieci rozwiązywały zagadki literackie, uczestniczyły w wielu zabawach kreatywnie spędzając czas. Rysowały kredą na betonie, malowały, wycinały i kleiły w kąciku dziecięcym przygotowanym specjalnie na tę okazję. Wesołe buźki były ozdabiane i malowane farbami do twarzy. I nawet, gdy motylek na buzi nie wyszedł idealnie, uśmiech i zadowolenie dziecka rozjaśniały wszelkie chmury.

W czasie festynu, w świetlicy wiejskiej, odbywał się również turniej tenisa stołowego, którego sędzią był Pan Andrzej Banik ze Strzelnik. Zwycięzcą okazał się Łukasz Lasiewicz (II miejsce Mateusz Moroziński, III miejsce Dominik Chyrzyński, IV miejsce Oliwier Chyrzyński). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Sołtysa wsi.

Biblioteka zaprosiła wszystkie dzieci do udziału w zajęciach wakacyjnych "Czytam tu i tam – uwierz, że urosnę w siłę" oraz do udziału w konkursie "Poszukiwany czytelnik".

Festyn zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Życzymy wszystkim radosnych, udanych wakacji!

Biblioteka serdecznie dziękuje
Sołtysowi wsi Strzelniki - Panu Tadeuszowi Morozińskiemu
oraz Radzie Sołeckiej
za ufundowanie dzieciom słodyczy, napojów oraz przygotowanie ogniska.

 

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl