Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wakacje z Biblioteką w Strzelnikach

Od 14 do końca lipca br. w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach trwały zajęcia wakacyjne „Czytam tu i tam – uwierz, że urosnę w siłę”. Wszystkie dzieci mogły skorzystać  z oferowanych przez bibliotekę konkursów, zabaw oraz czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również pieczenia kiełbasek przy ogniskach, które zorganizował Sołtys wsi, Pan Tadeusz Moroziński fundując pieczywo, kiełbaski, słodycze oraz napoje.

W pierwszy dzień zajęć uczestnicy „Wakacji z Biblioteką” zostali podzieleni na dwie grupy: czerwonych i zielonych. „Z książką w świat wyobraźni” to hasło przewodnie pierwszego i drugiego dnia. Dzieci poprzez odgadywanie zagadek naprowadzających musiały odszukać koperty oznaczone kolorem ich drużyny. A w nich czekały na nie specjalne zadania, za które zdobywały punkty. Nie zabrakło zagadek literackich, zadań sprawnościowych, pracy z książką. Po odnalezieniu magicznej wiadomości musiały również stworzyć własną mapę dla przeciwnej drużyny i samodzielnie wymyślać zadania. Wszystkie zabawy odbywały się na placu przy bibliotece.

Kolejny dzień to turniej tenisa stołowego między drużynami. Dzieci mogły również sprawdzić się w znanej grze warcaby, a także zrobiły własną, popularną i lubianą grę – chińczyka. Zainteresowanie grami planszowymi było tak duże, że dzieci zrobiły nawet gry z zasadami wymyślonymi przez siebie.

23 lipca bibliotekę odwiedzili uczestnicy zajęć wakacyjnych z Łosiowa. Pani Ludwika Chojnacka – bibliotekarka tamtejszej biblioteki przyjechała wraz z dziećmi na ognisko zorganizowane dla dzieci przez Sołtysa i Bibliotekę Publiczną w Strzelnikach. Nie zabrakło zabaw integracyjnych i literackich. Dzieci napisały też piękne opowiadania o wakacjach, które oceniało specjalne jury.

W następnym dniu uczestnicy tworzyli wesołe ogłoszenia, które miały sprawić, że mieszkańcy Strzelnik uśmiechną się na dłużej niż chwilę. W ogłoszeniach znajdowały się cytaty o czytaniu i książkach.

Wakacje w bibliotece zakończyły się ogniskiem oraz dyskoteką dla dzieci.

 

Biblioteka składa serdeczne podziękowania

Sołtysowi Strzelnik, Panu Tadeuszowi Morozińskiemu

za pomoc w organizacji oraz czynny udział w zajęciach wakacyjnych.

 

Dziękujemy również Pani Sylwii Hundowskiej,

która zadbała o napoje dla dzieci w czasie zajęć.

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl