×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzieci z Łosiowa zwiedziły Teatr CAPITOL we Wrocławiu

W ramach akcji „Wakacje z pożytkiem 2014” organizowanej przez Bibliotekę Publiczną z Łosiowa oraz Towarzystwo Miłośników Łosiowa i Okolic, dzieci z Łosiowa mogły zwiedzić Teatr CAPITOL we Wrocławiu.

Była to niezwykła i ciekawa porcja wiedzy o kulturze, ponieważ teatr ten ma bardzo bogatą historię sięgającą lat przedwojennych. Budynek teatru powstał w 1929 roku i był bardzo nowoczesny jak na tamte czasy, już wtedy cieszył oczy blaskiem neonów, wnętrzami holu w stylu ekspresjonistycznym, złoconymi kolumnami i marmurowymi posadzkami. Dzięki zachowanym zdjęciom ta doskonałość architektoniczna została wiernie odtworzona w odremontowanym, oddanym do użytku we wrześniu ubiegłego roku budynku. Dzieci mogły się dowiedzieć o tym wszystkim od Rzecznika Prasowego Pani Joanny Kiszkis, która oprowadziła zwiedzających po całym budynku: od oszklonego dachu na 5 piętrze do 2 piętra pod ziemią. Pomiędzy piętrami woziła nas winda, która może jednorazowo przewieźć 23 dorosłe osoby.

Największe emocje wzbudziła Duża Scena z licznymi zapadniami w podłodze, reflektorami i tysiącami ciekawych urządzeń, ale niemniej ciekawe były inne miejsca niedostępne widzom: strefa relaksu, z której korzystają aktorzy w przerwach prób, to oszklony taras z leżakami  i ścianą z 1300 gatunkami roślin, pokój VIPów, gdzie obradują jurorzy przyznający nagrody w konkursach i festiwalach, tu także odbywają się wywiady z gwiazdami. Na Scenie Ciśnień, odbywają się przeważnie spektakle eksperymentalne, a wąski korytarz z licznymi garderobami aktorów ma kształt półkolisty.

Pani przewodniczka w sposób barwny, wyczerpujący i z wielkimi emocjami opowiedziała o swoim miejscu pracy. Nadmieniła, że jest bardzo dumna z tego, że może pracować we wrocławskim teatrze.

Nieco zmęczeni wycieczkowicze wracali z głową pełną wrażeń, które zapewne zostaną w pamięci jeszcze bardzo długo.