×
Wyszukaj w serwisie
×

Ruszyła przebudowa szkoły podstawowej w Skorogoszczy

    W miesiącu sierpniu br. rozpoczęto realizację przedsięwzięcia pn. „Przebudowa z rozbudową budynku usług publicznych na cele Publicznej Szkoły Podstawowej w Skorogoszczy”.

Burmistrz Artur Kotara wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Waldemarem Włodek wizytowali miejsce realizacji inwestycji.

    W ubiegłym roku gmina przygotowała stosowną dokumentację formalno-prawną i po uzyskaniu w styczniu br. decyzji Starosty Brzeskiego o pozwoleniu na budowę przystąpiono do realizacji zadania.          W br. zrealizowano I etap inwestycji polegający na wykonaniu robót ziemnych oraz budowie stóp fundamentowych.

 

 

Zakres inwestycji obejmuje adaptację istniejącego budynku wykorzystywanego wiele lat wcześniej jako sala gimnastyczna z zapleczem, na sale lekcyjne wraz z: budową łącznika w poziomie pierwszej kondygnacji z istniejącym budynkiem PSP, przebudową poddasza, budową windy osobowej, zaplecza szatniowo-sanitarnego, sal konferencyjnych, i innych pomieszczeń użytkowych wraz z wszelkimi niezbędnymi instalacjami wewnętrznymi.