×
Wyszukaj w serwisie
×

Witaj szkoło!

    W poniedziałek 1 września br. w sali gimnastycznej Publicznej  Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim gromadnie stawili się uczniowie klas pierwszych i ich rodzice. Z zainteresowaniem oczekiwali na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15.

Oficjalna inauguracja z udziałem Burmistrza Lewina Brzeskiego – Pana Artura Kotary rozpoczęła się o godzinie 9:00. Uroczystość inauguracji rozpoczęła  pani wicedyrektor Barbara Chmiel.

Burmistrz Miasta i Dyrektor Szkoły  życzyli wszystkim uczniom wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w swoje możliwości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Na koniec wszystkie pierwszaki zostały pasowane na uczniów.

Burmistrz Lewina Brzeskiego złożył również podziękowania na ręce nauczycieli: Pani Joanny Taratuta, Urszuli Kowalskiej i Danuty Laszuk a także dyrektora szkoły Pana Zdzisława Biernackiego za wieloletnie zaangażowanie i czynną postawę na rzecz współpracy z zaprzyjaźnionym miastem Szegvar. Uhonorowani drobnymi upominkami zostali również uczniowie szkoły podstawowej: Kacper Garncarz i Martyna Sierakowska, którzy aktywnie angażowali się i reprezentowali Gminę w konkursach, organizowanych podczas sierpniowego pobytu na Węgrzech.

Tegoroczny rok szkolny na terenie Gminy Lewin Brzeski rozpoczęło ok. 1200 dzieci i młodzieży   

(w gimnazjach - ponad 400 a w szkołach podstawowych - ok. 800 uczniów).