×
Wyszukaj w serwisie
×

Piknik pod świetlicą

      Piknikiem rodzinnym pod Świetlicą rozpoczęliśmy oficjalnie projekt  „Świetlicowa Rodzina to zgrana drużyna”.

To już czwarte z rzędu zadanie publiczne realizowane przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim w ramach konkursu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Świetlica – Dzieci – Praca” na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w gminie w latach 2011 – 2015.

    Nasza Świetlica kolejny raz – jako jedna z dwudziestu świetlic w kraju, otrzymała środki na realizację autorskiego pomysłu pracy z dziećmi przy wkładzie własnym gminy Lewin Brzeski.

Impreza odbyła się 6 września 2014 roku w godzinach od 12 do 16; wzięło w niej udział około 150 osób – dzieci wraz z rodzinami. Jej celem była integracja rodziny ze sobą, wspólna zabawa oraz miłe spędzenie, w sposób konstruktywny, czasu wolnego.

  Piknik odbył się pod hasłem „W indiańskiej wiosce”. W jego ramach dzieci brały udział w różnych zabawach integracyjnych i konkursach tematycznie związanych z Indianami. Mogły również skorzystać       z punktu malowania buziek (tutaj kolejka nie malała), zabaw tematycznych (strzelanie z łuku, indiański tor przeszkód), punktu art. craft oraz puszczać ogromne bańki mydlane i rzucać się wodnymi balonami. Na zakończenie animatorzy poprowadzili Balonową Opowieść oraz Mini Disco.

Największym zainteresowaniem cieszyły się trampolina, basen z piłeczkami oraz smok – zjeżdżalnia. Dzieci wygłupiały się do upadłego i o to chodzi! Dziękujemy za wspaniałą zabawę!!!

   Projekt „Świetlicowa Rodzina to zgrana drużyna” uważamy więc za rozpoczęty. W jego ramach w Świetlicy Terapeutycznej od 1 września do 31 grudnia 2014 roku odbywać się będą liczne zajęcia dla dzieci; m.in.: warsztaty plastyczne, warsztaty krawieckie, warsztaty robienia biżuterii, warsztaty dziennikarskie, zajęcia socjoterapeutyczne, zajęcia psychoedukacyjne, zajęcia z terapii pedagogicznej, edukacyjne spacery po Lewinie oraz wiele, wiele innych atrakcji.