×
Wyszukaj w serwisie
×

Raz praca, raz zabawa.

    20 września członkowie Szkolnego Koła Caritas lewińskiej podstawówki, wzięli udział w zjeździe szkolnych Kół Caritas. Był to wyjątkowy zjazd, ponieważ tego roku Caritas Wrocławska obchodzi 25 lecie swego istnienia. W zjeździe wzięło udział około 250 wolontariuszy z archidiecezji wrocławskiej.

      Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele NMP na Piasku. Tam każdy wolontariusz otrzymał pamiątkową , jubileuszową monetę-  symbol talentu, jaki każdy  otrzymał za od Boga - tłumaczył w homilii ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

      Po Eucharystii  korowód wolontariuszy wyruszył do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego prowadzony przez orkiestrę dętą OSP w Domaniowie. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Członkowie załogi  statku żeglugi śródlądowej ”Oława” przeprowadzili  dla dzieci szkolenie dotyczące bezpieczeństwa na wodzie, opowiadali o swoim statku i odpowiadali na dociekliwe pytania dzieci, po czym zabrali pierwszą grupę na rejs po Odrze. W tym czasie dzieci z drugiej grupy rozwiązywały jubileuszową krzyżówką z nagrodami. Zajęcia były przeplatane poczęstunkiem i słodkościami. Uroczystość uświetnił swoją obecnością abp Józef Kupny. Dzieci otrzymały od Pasterza Archidiecezji błogosławieństwo i uznanie dla  podejmowanych dzieł , oraz pamiątkowe obrazki.

   A na zakończenie uroczystości - dyplomy i drobne upominki.

                                                                                                 Joanna Taratuta, Urszula Kowalska