×
Wyszukaj w serwisie
×

PSP w Łosiowie laureatem „Zielonej Flagi” po raz drugi

Decyzją Kapituły Programu "Szkoły dla Ekorozwoju" PSP w Łosiowie za swoje zaangażowanie w realizację działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, została  uhonorowana Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi. Jest to najważniejsze ekologiczne wyróżnienie przyznawane na całym świecie w ramach programu Eco-Schools.

szkoły dla ekorozwoju.jpeg

Ceremonia wręczenia certyfikatów odbyła się 29 września 2014 r. w Krakowie podczas Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju.

Aby spełnić wymagania Kapituły przyznającej certyfikaty, szkoła podejmowała liczne inicjatywy i propagowała postawy proekologiczne. Priorytetem stały się dwa  obszary działań zintegrowane z programami  nauczania: „Zdrowa żywność w szkole” oraz „Transport i aktywność ruchowa”. Realizacja zadań możliwa była dzięki  zaangażowaniu  całej społeczności szkolnej oraz współpracy  z rodzicami,  Urzędem Miejskim w Lewinie Brzeskim,  PCK, dietetykiem, policją, strażą pożarną, oraz Gimnazjum, Ośrodkiem Zdrowia, Kołem Gospodyń, Domem Kultury w Łosiowie.

 Uzyskanie Certyfikatu po raz drugi  jest  motywacją do dalszej aktywności na rzecz ekorozwoju.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły  a także osobom wspomagającym całoroczne działania ekologiczne należą się ogromne podziękowania.

DSC02257 - Kopia.jpeg

                                                                                koordynator projektu Anna Jelenkowska