×
Wyszukaj w serwisie
×

II edycja "Lewińskich Lwów" za nami!

     W dniu 10 października 2014r. w Miejsko Gminnym Domu Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród ”Lewińskie Lwy”. Była to już druga edycja tego konkursu.

Ideą konkursu jest promowanie lokalnych inicjatyw społecznych, realizowanych poprzez osoby i instytucje, które poprzez swoje działania przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnych a także podnoszą jakość życia mieszkańców.

   Nagrody Burmistrza Lewina Brzeskiego Lewińskie Lwy to najważniejsze wyróżnienia gminne za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej. Wnioski o ich przyznanie ocenione zostały w dniu 23 września 2014r. przez kapitułę, powołaną specjalnie przez Burmistrza Artura Kotarę. Do tegorocznej edycji Nagród wpłynęło 5 wniosków.

Kapituła wskazała do uhonorowania tym prestiżowym wyróżnieniem trzech kandydatów, zgłoszonych przez instytucje, stowarzyszenia i osoby prywatne z terenu naszej gminy. 

Miło jest nam poinformować że tegorocznymi laureatami zostali:

  • Ks. Krzysztof Dudojć , Proboszcz parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny, w kategorii działalność na rzecz społeczności lokalnej
  •  Pan Robert Laszuk, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im”, w kategorii osiągnięcia sportowe, naukowe oraz kultura i sztuka
  • Pan Stanisław Gabruk – właściciel firmy SEGA, w kategorii gospodarka i przedsiębiorczość

Burmistrz Artur Kotara gratulując laureatom sukcesu, podkreślił, że nagrodzeni zostali najlepsi, istotnie zasłużeni dla gminy.

DSC_0188.jpeg

      W kategorii działalność na rzecz społeczności lokalnej laureatem został Ks. Krzysztof Dudojć, który rozpoczął pracę w naszej parafii jako wikariusz i już wtedy dał się poznać jako człowiek doskonale przygotowany do pracy kapłańskiej. Poważny, stateczny, sumienny, przedsiębiorczy a przede wszystkim kochający swoje powołanie oraz pracę w społeczności parafialnej. Angażował się w wiele akcji i prac na rzecz mieszkańców parafii. Sam zdobywał fundusze, często swoją ciężka praca fizyczną.  Wystarczy spojrzeć na nasz kościół, plac wokół, plebanię, kościoły filialne. Wszędzie tam widać ogrom włożonej pracy, poświęconego czasu, nie z korzyścią dla siebie czy też swoich bliskich ale dla nas i naszych rodzin. Każda uroczystość kościelna czy świecka, którą przygotowuje lub jest zaangażowany ks. Proboszcz to wielka kultura słowa czynu. Jego fascynacja i zainteresowanie historią sprawia, że z wielkim szacunkiem odnosi się do wszystkich zabytków kościelnych jak i świeckich. To wielki patriota, bardzo wrażliwy, wielkiego serca, nie przechodzi obojętnie obok ludzkiej biedy i nieszczęścia.

    W kategorii osiągnięcia w zakresie osiągnięcia sportowe, naukowe oraz kulturalne, laureatem został Robert Laszuk, jeden z inicjatorów powstania Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” w Lewinie Brzeskim który od listopada 2000 pełni w nim funkcję prezesa. Przy stowarzyszeniu działają Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Bezpośrednie zaangażowanie pana Roberta w pracę stowarzyszenia, kierowanie nim, pozyskiwanie środków finansowych na działalność, organizacja różnych form działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, znacząco pobudziło aktywność społeczną tego środowiska. Bezinteresowna działalność na rzecz osób niepełnosprawnych została uznana i uhonorowana przyznaniem w 2006 roku brązowego krzyża zasługi przez Prezydenta Polski. Ponadto Pan Robert aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej jako radny. W Radzie Miejskiej poprzedniej kadencji pełnił funkcje przewodniczącego komisji rewizyjnej a w obecnej kadencji jest przewodniczącym komisji rozwoju gospodarczego. Aktywnie współpracuje z innymi organizacjami pozarządowymi, udzielając pomocy oraz wsparcia. Swoją działalnością aktywnie przyczynia się do rozwiązywania problemów społeczności lokalnej oraz poprawę warunków ich życia.

      Nagrodzonym w kategorii gospodarka i przedsiębiorczość został Pan Stanisław Gabruk - działacz sportowy, kiedyś aktywny zawodnik sportowy. Wspiera klub sportowy Pogoń Łosiów i materialnie i rzeczowo. Jest wielbicielem piłki nożnej. Pan Stanisław angażuje się w działalność społeczną, wspiera instytucje na terenie gminy a także czynnie finansuje organizację imprez sołeckich. Prowadzi działalność gospodarczą od 1986r. Jego firma, SEGA była jedną z pierwszym firm na tym terenie, która propagowała stosowanie nowych technologii w zakresie osprzętu do linii izolowanych. Organizował i współorganizował szkolenia oraz spotkania popularyzujące nowe rozwiązania techniczne i nowe technologie w zakresie wykonawstwa linii napowietrznych i kablowych średniego i niskiego napięcia. W maju 2008 roku jego firma została doceniona przez Opolska Izbę Gospodarczą i otrzymała wyróżnienie w konkursie Opolska Nagroda Jakości 2008. W styczniu 2009r. SEGA otrzymała SREBNY LAUR, przyznany przez Kapitułę Laurów Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Załoga — wspólny sukces".

    Galę uświetnił występ Alexandra Martineza, pochodzącego z Filipin finalisty programu TVN "Mam Talent, który przygotował publiczność na wieczór pełen emocji.

DSC_0088.jpeg

Było bardzo uroczyście i bardzo sympatycznie.  Po uroczystym wręczeniu nagród gratulacje oraz życzenia szanownym laureatom składali licznie zgromadzeni goście.

Spotkanie zostało uwiecznione na prezentowanych poniżej zdjęciach.

aparat.jpeg http://tiny.pl/q63zs