×
Wyszukaj w serwisie
×

„Dzień Edukacji Narodowej w PSP w Lewinie Brzeskim”

              14 października 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim odbyła się  uroczystość Ślubowania klas I. Głównymi bohaterami byli pierwszoklasiści, którzy w odświętnych strojach, w specjalnie na tę okazję udekorowanej sali gimnastycznej, zaprezentowali się w programie artystycznym. Ślubowali na Sztandar Szkoły w obecności: zastępcy burmistrza Lewina Brzeskiego- Dariusza Struskiego, dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów klasy trzeciej.

„Ślubuję być dobrym Polakiem,

Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,

Jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.

Ślubuję być dobrym kolegą,

Swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

Takie przyrzeczenie złożyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Ich koledzy z klasy 3c razem z paniami: Jolantą Mazur  i Ewą Leśnicką przygotowali prawdziwy egzamin z wiedzy i umiejętności. Były wesołe konkursy i poważne zadania. Pierwszoklasiści poradzili sobie doskonale i od razu zostali przyjęci przez starszych kolegów do grupy Plastusiów. Teraz naprawdę są już uczniami.

Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia otrzymali dyplomy i drobne upominki. Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze.  Była wzruszającym wydarzeniem zarówno dla dzieci,  jak i rodziców. Z całą pewnością dzień ten  na zawsze pozostanie w pamięci uczniów, którym życzymy sukcesów oraz  samych pogodnych dni i wielu przyjaciół w szkole.

 

Witamy w grupie Plastusiów!

Klasa 1a –  wych. mgr Małgorzata Gawlik  

Klasa 1b – wych. mgr  Małgorzata Łozińska-Szemelak

Klasa 1c –  wych. mgr  Monika Małota

Klasa 1d – wych. mgr Agata Dankowska- Maciocha

Klasa 1e – wych. mgr Dominika Włoszek

 

Jolanta Mazur