×
Wyszukaj w serwisie
×

Halloween Party w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

W świadomości przeciętnego Amerykanina obchody wigilii Wszystkich Świętych, bardziej znanej pod nazwą Halloween, stoi niemalże na równi ze świętowaniem Bożego Narodzenia. Dlatego każdy, kto chce lepiej poznać i zrozumieć zachodnią kulturę, powinien zagłębić się w zwyczaje związane właśnie z tym świętem. Ponieważ nieodłączną częścią nauki języka obcego jest poznawanie kultury danego kraju, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła dzieci uczęszczające na kurs języka angielskiego FunEnglish (i nie tylko) na Halloween Party, które odbyło się 29.10.2014 r. w czytelni biblioteki.

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom różnic między dwoma bardzo odmiennymi kulturami, poszerzenie słownictwa uczestników o kilka najpopularniejszych wyrażeń związanych z obchodami Halloween oraz przede wszystkim dobra zabawa, która towarzyszy każdemu amerykańskiemu dziecku w tym dniu.

 

 

Wszyscy, którzy przybyli do biblioteki w ten wyjątkowy wieczór, zostali na dobry początek złapani w pajęczą sieć, co wbrew oczekiwaniom pozwoliło nam lepiej się poznać. Podczas zabawy mogliśmy przyjrzeć się tym, którzy próbowali ukryć swą prawdziwą tożsamość pod przebraniem czarownicy, ducha czy wampira. Wszystkie stwory i straszydła zaangażowały się w rywalizację drużynową, w której aż sześć grup walczyło o miano tej najszybszej, najdokładniejszej - jednym słowem najlepszej. Dzieci bawiły się w takie zabawy jak Mr Skeleton Relay Race, czyli wyścigi po szkielety, Find the Pumpkin, czyli poszukiwanie dyni, Donut Eating Race, czyli zjadanie pączków bez użycia rąk, albo Pin the Wart on the Witch, czyli upiększanie czarownicy brodawkami. Była też zabawa w bingo, która wymagała skupienia i uwagi, a także znajomości języka, aby nie przeoczyć momentu, w którym zwycięzcy powinni okrzykiem Bingo! ogłosić swój triumf. Najbardziej wyczekiwanym momentem było wydobywanie zawartości stawiającej spory opór piniaty, która, gdyby nie silne ciosy starszych chłopców, nadal wisiałaby zapełniona słodyczami na ścianie w czytelni.

Wszystkim uczestnikom zabawy strrrasznie dziękujemy za przybycie i zaangażowanie w przygotowane zabawy.

Więcej zdjęć na stronie: http://www.biblioteka-lewinbrzeski.pl

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim bierze udział w projekcie "FunEnglish w bibliotece", dzięki któremu dzieci w wieku 6 - 12 lat mogą BEZPŁATNIE uczyć się angielskiego.

funenglish.jpeg "FunEnglish w bibliotece" to kurs komputerowy, który mądrze łączy naukę języka obcego z zabawą. Fotolekcje, ćwiczenia, gry edukacyjne, setki filmików i piosenek opracowane przez ekspertów, to sprawdzony sposób, dzięki któremu dziecko bez stresu i skutecznie uczy się angielskiego.

funmedia.jpeg Kurs FunEnglish.pl jako pierwszy w Polsce otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 2011 roku jest bezpłatnie udostępniany bibliotekom publicznym w ramach projektu „FunEnglish w bibliotece”, prowadzonego przez firmę Funmedia we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.