×
Wyszukaj w serwisie
×

Wieczernica z okazji Święta Niepodległości

W tym roku Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim  bardzo uroczyście świętowała kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Z tej okazji 6 listopada 2014r. (czwartek) o godzinie 17:00 zorganizowaliśmy Wieczernicę dla dzieci, ich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych historią Naszej Ojczyzny. Przygotowany przez Panią Elżbietę Kosińską program artystyczny miał na celu ocalenie od zapomnienia ważnych wydarzeń związanych z przeszłością Polski, zapoznanie dzieci z pieśniami oraz wierszami niepodległościowymi i rozwijanie postaw patriotycznych. Impreza odbyła się w sali kolumnowej w Gimnazjum w Lewinie Brzeskim.

 Wieczernicę uświetniły występy dzieci uczęszczających na zajęcia w Świetlicy Terapeutycznej oraz zaproszonych gości.

Niepodległościowe pieśni, również te związane z Naszą Małą Ojczyzną czyli Śląskiem Opolskim, zaśpiewała dla nas Muzykująca Rodzina Kosińskich wraz z Przyjaciółmi: Pan Marian Kosiński, Pani Elżbieta Kosińska, Pani Lidia Hajtałowicz i Pan Stanisław Nowak.

 

   Gość specjalny – Pan Józef Jeżewski z Łosiowa odczytał przygotowany przez siebie specjalnie na tę okazję tekst, przybliżający nam wydarzenia sprzed 96 lat.

Nie zabrakło również wspólnego śpiewu – głośno rozbrzmiewały w gimnazjalnych murach słowa „Marsz, marsz Polonia” oraz „Jak długo w sercach naszych”. Atmosfera spotkania była podniosła, ale jednocześnie kameralna i rodzinna. Duch patriotyzmu był wśród nas!!! Były też łzy wzruszenia, zwłaszcza wśród dumnych rodziców, którzy słuchali recytacji swoich małych pociech.

Mamy nadzieję, że Wieczernica była okazją  do miłego spędzenia czasu wolnego z rodziną, do refleksji i zadumy, a także okazją do naprawdę wyjątkowego uczczenia tej jakże ważnej daty w Naszej Polskiej Historii, jaką jest 11 listopada.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim – Pani Zuzannie Gwarys za umożliwienie nam przygotowania Wieczernicy w gmachu Gimnazjum. Poprowadzenie imprezy w tym miejscu wzmocniło jej wyjątkowość i powagę. Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom – uczniom Gimnazjum za pomoc w organizacji całej imprezy.

Bronisława Nazarko

 

Realizacja przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim

zadania publicznego „Świetlicowa Rodzina to zgrana drużyna”

w konkursie  Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Świetlica – Dzieci – Praca”

na rzecz wsparcia dziecka   i rodziny w gminie, przy wkładzie własnym Gminy Lewin Brzeski.