×
Wyszukaj w serwisie
×

Śniadanie daje moc…

Dnia 7 listopada Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim wzorem ubiegłego roku czynnie włączyła się do III już ogólnopolskiej edycji programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc. Najważniejszy cel programu to promowanie zdrowego sposobu odżywiania.W akcji wykorzystano elementy programu „Owoce w szkole.”

Wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowały dzieciom piramidę żywieniową i omówiły podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się, które produkty zawierają wartościowe składniki odżywcze i bogate witaminy, niezbędne do budowy kości i wzrostu. Przekonały się, że warto dbać o prawidłową dietę, bo tylko wtedy będą zdrowe i pełne energii. Zdrowe śniadanie to swego rodzaju „paliwo”, które daje siłę zarówno do zabawy jak i nauki. Codzienne śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Pomaga dobrze zacząć dzień i daje równy start w realizację szkolnych obowiązków.

Uczniowie klas I-III razem z nauczycielkami przygotowali wspólne śniadanie obfitujące w zdrowe i smaczne produkty. Na stołach królowały: zielona sałata, czerwone pomidory, rzodkiewki, jogurty, pieczywo wieloziarniste i wiele innych warzyw i owoców. Przyniesione przez uczniów produkty aranżowane były w kolorowe wyspy, np. wyspę kanapkową, owocową warzywną czy nabiałową. W klasie 3a pojawili się prawdziwi piraci, którzy przygotowywali prawdziwą ucztę, w której nie zabrakło: słodkich przekąsek i kanapek Kapitana Haka oraz „czegoś na ząb” dla pirata. Uczniowie chętnie „odwiedzali” wszystkie wyspy i komponowali swoje ulubione śniadanie, które spożyli przy pięknie nakrytych stołach.Możliwość wspólnego spędzenia czasu przy smakowicie zastawionych stołach sprawiła, że nawet największe niejadki z apetytem pochłaniały specjały przygotowane specjalnie na tę okazję.
Ten najważniejszy posiłek dnia dostarczył dzieciom sił do nauki i zabawy.

Monika Małota