×
Wyszukaj w serwisie
×

Nagroda GRAND PRIX dla naszych artystów

Mamy zaszczyt poinformować, iż duet wokalny z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim - Małgorzata Kulińska i Janusz Tekiela - zdobyli zaszczytną nagrodę GRAND PRIX podczas XII. Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej w Warszawie.

10730819_355340791293390_6445623354767706942_n.jpeg

W konkursie wzięło udział 1471 osób, ale to właśnie artyści z naszego Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim otrzymali to zaszczytne wyróżnienie.

Przesłuchania w Okęckiej Sali Widowiskowej w Warszawie trwały w dniach 21-23 listopada br. Artyści z Lewina Brzeskiego prezentowali się w ostatnim dniu, czyli w niedzielę 23 listopada 2014r.

Występ duetu - Pani Małgorzaty i Pana Janusza wywołał wielkie poruszenie wśród jury i od razu po występie zostali oni zaproszeni na Galę wręczenia nagród.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się podczas Koncertu Galowego 30 listopada 2014 r. Na Gali w tym dniu prezentowało się tylko 6 najlepszych wykonawców, a bezpośrednio po występach rozpoczęło się wręczanie wyróżnień. Duet z Lewina Brzeskiego został wyczytany jako pierwszy do Grand Prix w kategorii zespoły wokalne, soliści i duety.

Małgorzata Kulińska w czasie wręczenia nagrody Grand Prix podkreśliła, iż naprawdę są duetem amatorów. Wynikało to z zastrzeżeń jury, że występ został zaprezentowany na bardzo wysokim poziomie i niczym nie przypominał występów amatorskich. Jury było pod wrażeniem, że w maju minie dopiero dwa lata, od kiedy duet zadebiutował.

Odpowiedzią na wysoki poziom występu były liczne propozycje koncertów w Warszawie.

Ciekawostką jest, że wśród widzów znalazła się była mieszkanka Lewina Brzeskiego. Pogratulowała i podziękowała zwycięzcom, mówiąc iż jest dumna, że wygrał duet z jej dawnego miasta, gdzie kiedyś piastowała funkcję dyrektora Biblioteki.

Jak podkreśla dyrektor Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, Pan Tadeusz Tadla - ten duet to perełka na skalę kraju!

To, w jaki sposób ujęli jury, można zobaczyć na załączonym filmie:

Ogłoszenie wyników na gali w dniu 30 listopada:

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: