×
Wyszukaj w serwisie
×

Uroczyste zakończenie projektu

12 grudnia 2014 roku w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyło się uroczyste zakończenie zadania publicznego „Świetlicowa Rodzina to zgrana drużyna”.

Jest to projekt realizowany przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim od 1 września do 31 grudnia 2014, finansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach konkursu „Świetlica – Dzieci – Praca” na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w gminie, przy wkładzie własnym Gminy Lewin Brzeskim.

Jest to czwarty z rzędu projekt, który wygrywa – jako jedna z 20 placówek w całej Polsce, nasza Świetlica Terapeutyczna, zyskując w ten sposób na jego realizację 50 tys. złotych. Czwarty raz z rzędu nasz pomysł na pracę z dzieckiem i jego rodziną okazał się jednym z najlepszych!!!

Na imprezę licznie przybyli zaproszeni goście: dzieci wraz ze swoimi rodzinami, Burmistrz Lewina Brzeskiego – Pan Artur Kotara, Zastępca Burmistrza – Pan Dariusz Struski, Sekretarz Gminy – Pani Barbara Chyża, Skarbnik Gminy – Pani Urszula Smolińska, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, działających w Lewinie Brzeskim, przedstawiciele sponsorów projektu, wolontariusze, przyjaciele Świetlicy oraz wszyscy zainteresowani.

1.jpeg

Dyrektor Świetlicy Terapeutycznej, Pani Renata Pietruńko, podsumowała minione miesiące. Wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną ze zdjęciami z zajęć, uroczystości wycieczek, jakie odbyły się w ramach projektu. Od września do grudnia dzieci brały udział w licznych zajęciach organizowanych w Świetlicy: warsztatach plastycznych, kulinarnych, krawieckich, zajęciach ruchowych „Świetlicowa Zumba”, zajęciach sportowych na świeżym powietrzu, zajęciach psychoedukacyjnych oraz socjoterapeutycznych. Poza tym dzieci wychodziły na spacery edukacyjne po Lewinie – były z wizytą u Burmistrza Lewina Brzeskiego, Pana Artura Kotary, w Komisariacie Policji, w Bibliotece Miejskiej oraz Gimnazjum. Zarówno w bibliotece jak i gimnazjum wzięły udział w interesujących zajęciach.

Podczas realizacji projektu odbyły się również imprezy integracyjne oraz kulturalno – edukacyjne. Dzieci wraz ze swoimi rodzinami brały udział w Pikniku pod Świetlicą oraz w Wieczernicy z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W ramach zajęć świetlicowych nasi wychowankowie mieli zorganizowane Andrzejki i Mikołajki.

Dodatkowo 25 dzieci uczęszczających na zajęcia popołudniowe wzięło udział w czterech wycieczkach rodzinnych, zabierając ze sobą swoich najbliższych: do Krasiejowa, do Krakowa, do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu oraz do kina w Opolu. Najwięcej emocji do dnia dzisiejszego budzi wycieczka do Krakowa. Cóż… wspaniale było kroczyć śladami historii… W przyszłym roku musimy zaplanować zatem wyjazd do Warszawy:)

Wszystko to mogliśmy zobaczyć na licznych slajdach z zabawnymi komentarzami Pani Dyrektor.

Po prezentacji przyszedł czas na nagrodzenie głównych odbiorców projektu czyli dzieci, które chętnie i aktywnie brały udział w przygotowywanych specjalnie dla nich zajęciach. Otrzymały one z rąk Pana Burmistrza i Pani Dyrektor Świetlicy dyplomy, medale lub puchary oraz nagrody książkowe.

2.jpeg

3.jpeg

Następnie nagrodzeni zostali ci, bez których realizacja projektu nie byłaby możliwa czyli sponsorzy oraz dorośli wolontariusze. Nasz projekt wsparli finansowo: Hydro – Lew Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy Grodków – Łosiów oraz Bank Spółdzielczy w Oławie. Podziękowania przyjęli na swoje ręce: Pani Alicja Moneta – Kamola (Bank Spółdzielczy  Grodków – Łosiów) oraz Pani Katarzyna Wawrzoszek (Bank Spółdzielczy w Oławie).

10.jpeg

Wolontariuszami czyli osobami, które poświęciły swój czas dla dzieci, organizując im ciekawe zajęcia i opiekę podczas wycieczek są: Pani Alicja Polak, Pani Jolanta Cieślik – Wilczyńska, Pani Grażyna Kasiuba, Pani Agnieszka Adamska, Pani Magdalena Smutny oraz Pan Adam Dziasek. Jeszcze raz dziękujemy za bezinteresowną pomoc w organizacji zajęć projektowych i wielkie serce, jakie okazaliście naszym wychowankom.

4.jpeg

Podziękowania popłynęły również w stronę dyrektorów placówek, na które zawsze możemy liczyć: Pani Zuzanny Gwarys (Gimnazjum w Lewinie Brzeskim), Pani Anny Trusiewicz (Miejska Biblioteka w Lewinie Brzeskim),  Pana Tadeusza Tadli (Dom Kultury w Lewinie Brzeskim), Pana Zdzisława Biernackiego (Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim).

5.jpeg

Na koniec medale, które wręczał Pan Burmistrz, otrzymali pracownicy Świetlicy Terapeutycznej oraz Pani Dyrektor z podziękowaniami za codzienną pracę oraz wiele wysiłku włożonego w realizację projektu.

6.jpeg

Pan Burmistrz otrzymał od Pani Renaty Pietruńko wyjątkowy prezent – kompas ze specjalnym wpisem:

„Ten kompas wskazuje właściwy kierunek,

A kierunek jest tylko jeden

Świetlica Terapeutyczna

w Lewinie Brzeskim”

Dla Pana Artura Kotary

Burmistrza Lewina Brzeskiego

9.jpeg

A my otrzymaliśmy zielone światło do pisania kolejnego projektu :)

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy przy kawie, herbacie i dobrym cieście, które piekły, między innymi, mamy naszych świetlicowych dzieci. Za przygotowanie wypieków serdecznie dziękujemy: Pani Monice Balsiewicz, Pani Ilonie Popiel, Pani Maryli Dąbrowskiej, Pani Annie Malec, Pani Agnieszce Litwińczuk i Pani Annie Dyczkowskiej.

Wszystkim dzieciom, rodzicom oraz gościom dziękujemy za przybycie i miło spędzony czas.

Bronisława Nazarko

Galeria zdjęć: