×
Wyszukaj w serwisie
×

II Gminny Konkurs Pięknego Pisania Piórem

„Pisanie piórem kształtuje charakter; uczy cierpliwości i staranności…”

        Tak oto minął rok i znowu spotkali się miłośnicy jakże trudnej, ale szlachetnej sztuki pisania piórem. Konkurs został zorganizowany po raz drugi i objął trzy kategorie uczestników: uczniów klas 1-3, klas 4-6, gimnazjalistów i co jest nowością – dorosłych. Organizatorami były pomysłodawczynie; panie Małgorzata Olbert wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej  i Jolanta Łuczyńska polonistka z gimnazjum w Lewinie Brzeskim. Impreza odbyła się  przy wsparciu Dyrektorów obydwu szkół. Honorowym patronatem imprezę objął pan Burmistrz Lewina Brzeskiego. Do konkursu zgłosili się uczniowie wszystkich szkół w gminie. Złożonych zostało około stu prac napisanych piórem i realizujących regulaminowe tematy.  W zależności od kategorii były to: opis,  baśń, opowiadanie fantasy, kartka z pamiętnika. Wszystkie prace były piękne i świadczyły  o włożonym w nie trudzie, ale nagrodzić można było tylko te najlepsze. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, kierując się estetyką zapisu, regulaminową obszernością tekstu, realizacją tematu oraz poprawnością językową. Autorzy nagrodzonych prac zostali zaproszeni wraz z opiekunami na dzień 5 grudnia do sali kolumnowej gimnazjum w Lewinie Brzeskim. Organizatorki zadbały o pozyskanie szczodrych sponsorów, tak, aby nagrody były gratyfikacją stosowną do benedyktyńskiego trudu konkursowiczów. Zwycięzcy otrzymali piękne pióra, zestawy do kaligrafii, notatniki – pamiętniki oraz pamiątkowe upominki przekazane przez Gminę Lewin Brzeski. Każdy z uczestników dostał także dyplom. Nauczyciele opiekujący się uczniami podczas przygotowywania prac również otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami i upominki od pana Burmistrza.

      Spotkanie rozpoczęła Dyrektor gimnazjum, pani Zuzanna Gwarys, następnie przywitał uczestników oraz opowiedział o sztuce pisania piórem i własnych w tym względzie doświadczeniach pan Dariusz Struski, wiceburmistrz Lewina Brzeskiego. Powiedziano wiele miłych słów pod adresem wszystkich, którzy pisanie piórem cenią, a samą tę czynność nazywają rytuałem. Było sympatycznie, serdecznie i świątecznie. Spotkanie uświetniła swoją piękną recytacją zwyciężczyni Konkursu Poezji Patriotycznej i Religijnej w Brzegu, uczennica PSP w Lewinie, Aleksandra Jakóbczak. Ola została także nagrodzona w naszym konkursie.  

        Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom: Zarządowi Banku Spółdzielczego Grodków/Łosiów, panu Marcinowi Początko z  firmy MARPONET, Zarządowi firmy IEM oraz paniom Magdalenie i Marcie Starzewskim ze sklepu papierniczego za okazaną wspaniałomyślność i ufundowaniem nagród. Podziękowania kierujemy również do pan nauczycielek przygotowujących uczniów do konkursu a także Rodzicom uczestników.

          Mamy nadzieję, że jak powiedział pan Dariusz Struski, Gminny Konkurs Pięknego Pisania Piórem na stałe wpisze się w kalendarz imprez naszego miasta i gminy. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników pisania piórem do udziału w następnych zmaganiach konkursowych w roku 2015.

 

 

Oto lista zwycięzców:

Kategoria klas 1-3

I m-ce Krzysztof Tabian PSP w Lewinie Brzeskim, opiekun p. Urszula Silarska

            Weronika Witek PSP w Lewinie Brzeskim, opiekun p. Urszula Iżewska

II m-ce Emilia Kasztelan ze szkoły podstawowej w Łosiowie, opiekun p. Grażyna Smolińska

          Wiktoria Lipka ze szkoły podstawowej w Łosiowie, opiekun p. Grażyna Smolińska

III m-ce Oliwia Strona ze szkoły podstawowej w Łosiowie, opiekun p. Grażyna Smolińska

              Maja Galla z PSP w Lewinie Brzeski, opiekun p. Jolanta Mazur

Kategoria klas 4-6

I m-ce Magdalena Gawrońska ze szkoły podstawowej w Łosiowie, opiekun p. Ludmiła Barszcz

II m-ce Aleksandra Jakóbczak z PSP w Lewinie Brzeski, opiekun p. Kamila Dziembowska

III m-ce Marta Kalinowska ze szkoły podstawowej w Skorogoszczy, opiekun p. Bożena Kania

Kategoria: gimnazjum

I m-ce Kamila Kowalska z gimnazjum w Skorogoszczy, opiekun p. Anna Budziłowicz

II m-ce Julia Maksymiuk z gimnazjum w Lewinie Brzeskim, opiekun p. Jolanta Łuczyńska

III m-ce Julia Mazur z gimnazjum w Lewinie Brzeskim, opiekun p. Krystyna Pańpuch

              Weronika Kupiec z gimnazjum w Lewinie Brzeskim, opiekun p. Jolanta Łuczyńska

Kategoria: dorośli

Trzy równorzędne nagrody otrzymały panie: Kamila Dziembowska, Katarzyna Maksymiuk oraz Anna Pietras

                                            Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i raz jeszcze gratulujemy !

                                                                                    Jolanta Łuczyńska i Małgorzata Olbert