×
Wyszukaj w serwisie
×

Łosiowskie pierwszaki to sprytne dzieciaki

Masa solna to niezwykle ciekawe tworzywo w małych rączkach dziecka, można wyczarować  różności  wyrabiając przy tym ich sprawność. Pierwszaki  z radością  przystąpiły do pracy nawet nie podejrzewając, że ich aniołki, gwiazdki, misie, serduszka i inne cudeńka  zdobędą   I miejsce w konkursie na OZDOBĘ CHOINKOWĄ organizowanym przez Opolskie Kuratorium.

Dopiero kilka miesięcy chodzą do szkoły a już ich wszędzie pełno. Korytarze są dla nich  jakby za ciasne a szkoła za mała. Całe szczęście, że tę niesamowitą energię mogą rozładować na lekcjach wychowania fizycznego na  nowej, wielkiej hali sportowej.

Zresztą nie tylko w sporcie chcą zaistnieć, wprawdzie nie znają jeszcze wszystkich literek ale już próbowali swoich sił w konkursie  Pięknego Pisania Piórem (Wiktoria Kowalska)

Tomek Płuciennik zrobił samodzielnie piękną szopkę bożonarodzeniową, która została  wybrana aby reprezentować nasza szkołę w konkursie w kategorii klas I-III (Teatr Lalki i Aktora w Opolu)

Dzieciaki  uczestniczyły także w akcji PCK wykonując  kartki świąteczne.

Prace dzieci można było  oglądać i zakupić na tradycyjnym kiermaszu świątecznym.

Niektóre z tych prac to kartki wykonywane  w programie komputerowym. Nie każde dziecko ma w domu komputer  dlatego od niedawna mamy w klasie (wprawdzie  prawie zabytkowy) własny komputer z ciekawymi  programami edukacyjnymi.

Brawo pierwszaki !                                                                                                                                                                              

(T.R.)